عضویتدکتر فقیهی
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

توصیه های درمانی کهیر و آلرژی های پوستی از نظر خانم دکتر فقیهی

کهیر چیست؟
کهیر تورم نقطه ای از پوست است. معمولا کهیر خارش دارد. ممکن است به شکل ها و اندازه های مختلفی ظاهر شود، اما معمولا بخوبی حاشیه های آن مشخص است. وسط کهیر معمولا رنگ پریده تر از اطراف آن است. کهیر به صورت منطقه ای برجسته با حاشیه های قرمز مشخص می شود.کهیر شایع است اما مسری نیست. کهیر معمولا بین چند ساعت تا چند روز ادامه می یابد؛ اما ممکن است حتی ماهها طول بکشد.کهیرها ممکن است از یک نقطه پوست ناپدید شده و در جایی دیگر ظاهر شود.

علت کهیر چیست؟
کهیر زمانی رخ می دهد که بدن ماده ای بنام هیستامین ترشح می کند. دلایل متفاوت زیادی برای کهیر وجود دارد که ممکن است در شناسایی علت ایجاد کننده مشکل پیدا کنید.
عوامل درمانی و پیشگیری در صورت بروز کهیر یا آلرژی های پوستی از نظر خانم دکتر فقیهی متخصص پوست ومو:
گرفتن دوش ملائم قبل خواب و صبح ها گاهي كمك كننده است و استرس و فشار هاي روحي بيمار بايد كم شود
درمان آنتي هيستامين را نظير نمونه ها قبل بايد ادامه داد ،و مصرف انتي هيستامين ممتد باشد نه متناوب!!
يعني چه ويل هاي كهير ظاهر باشد و چه نباشد بيمار حداقل بيست روز دارو را منظماً مصرف كند و اجتناب از عوامل آلرژنيك هم داشته باشد.
در افراد مستعد به آلرژی و کهیر ،شروع حاد و ناگهاني بعد از رفتن به باشگاه بيشتر كهير فيزيكي را مطرح ميكند و كمتر به اون دو تشخيص فكر ميكنم ولي بهر حال سير پاسخ او و پاسخ به درمان انتي هيستامين و تكرار ضايعات بعد از exercise و تعريق بدني در درمان اولیه بسیار كمك كننده است .
آنتي هيستامين با دوز معمول و اگر بعد از ٢٤ ساعت کنترل نشود می‌توان دوز آنتي هیستامین را سه برابر هم افزایش داد و روزانه ۱۲۰ميلي گرم هيدروكسي زين هم داد البته در کارمندان و محصلان غير خواب آور ها را با دوز بالاتر داده میشود
مثلا سيتريزين چهل ميلي روزانه و يا لوراتادين تا سي ميلي روزانه تجویز می گردد.
با درنظر گرفتن شرايط فعلي پاندمي كوويد١٩كه ميتواند عفونت حاصله ايجاد كهير حاد هم نمایداگه بيمار مشكوك به كورونا نيست و علايم همراه با كهير ندارد فقط آنتي هيستامين بيمارشبها sedatingمثل هيدروكسي زين يا كلرفنيرامين و در طول روز non sedating مثل فكسوفنادين يا سيتريزين را ادامه دهد تا حداقل بيست روز و رژيم غذايي هايپوالرژن هم داشته باشد معمولا كهيرهاي حاد بخوبي كنترل ميشوند.
كهيرهاي فيزيكي و كلينرژيك ميتوانند در ناحيه گردن و upper trunkايجاد بشوند و سير كوتاهي دارند بدون برجاي نهادن اسكار يا تغيير اپيدرمال بهبودي مي يابند ولي عود ميكنند
تعريق و گرماي هوا و دوش گرفتن از عوامل افزاینده کهیر می باشند
استفاده ازآنتیهيستامين صبح ها و نيم ساعت قبل از فعاليت بدني يا استحمام برای افراد مستعد و درگیر به این نوع آلرژی ها توصيه ميشود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :