دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

زیبایی و بهداشت پوست در تابستان

تابستان فصلی زیبا و با نشاط است.با این همه بایستی مراقب پوست خود در این فصل باشید که دچار آسیب و مشکلاتی نشود و خاطره ای دل انگیز از تابستان امسال داشته .

استعمال کرمهای ضدافتاب را بالخص اگر بیرون منزل بسر می برید فراموش نکنید ،به یاد داشته باشید که کرمهای با فاکتور SPF بالا لزوماً کرمهای مناسبی نیستند و در این راستا با متخصصین پوست مشورت کنید.

وقت كه دوش مي گيريد و يا به حمام مي رويد بايد پوست صورت و دست هايتان را مرطوب نگه داريد. در زماني كه دوش مي گيريد سعي كنيد زياد صابون را به پوستتان نماليد واز کیسه های خشن برای پاکسازی پوست صورت و اندام ها استفاده نکنید. بيشتر از صابون هاي گلیسیرینه یا مخصوص پوست حساس ( آن هم نه به مقدار زياد ) استفاده كنيد.

بعد از شستن دست هايتان كرم مرطوب كننده بماليد. روغن اين نوع كرم- ها مانع از تبخير رطوبت طبيعي پوست مي شود آب را در سطح پوست نگه مي دارد و از خشك شدن، ترك خوردن و احساس خارش در پوست جلوگيري مي كند.

بهتري راه جلوگيري از خشك شدن پوست اين است كه هميشه عد از شستن آن را مرطوب و با طراوت نگه داريد . با استفاده از دستكش نخي دست هايتان را از مجاورت در سرما و باد محفوظ نگه داريد و مرتبا از كرم هاي مرطوب كننده براي پوست دستتان استفاده كنيد.

اگر بالای 30 سال سن دارید ،هميشه قبل از خواب پوست دست و صورت را به كرم مناسب آغشته كرده و چند دقيقه ماساژ دهيد. اگر خشكي، ترك و ناراحتي سطحي پوست شما با مواد ياد شده بهبود نيافت، حتما به پزشك متخصص پوست مراجعه كنيد.

دکتر گیتا فقیهی - متخصص پوست و مو
پیوند مو ، جراحی های پوستی و لیزرتراپی -دانشیار (عضو هیات علمی) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آدرس مطب: آمادگاه نبش باغ گلدسته-مجتمع گلدیس- ورودی 2-طبقه اول واحد شماره 213
تلفن تماس : 2214564


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تفاوت پسوریازیس و اگزماصفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر