دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

خشکی پوست در زمستان

گرداورنده:دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

مقدمه:
آب داغ در زمستان برای پوست مفید نمی باشد
با توجه به اینکه در فصل زمستان و سرما پوست حساس تر می شود بهتر است افراد به طور مکرر از حمام های آب داغ استفاده نکنند تا خشکی پوست افزایش نیابد.
با وجود اینکه بسیاری افراد معتقدند در زمستان حمامهای آب داغ لذت بخش تر است و موجب گرمای بیشتر بدن می شود اما بررسی ها نشان داده این کار به پوست صدمه می زند.

سبب شناسی:
در فصل سرما رطوبت پوست کاهش یافته و پوست خشک تر می شود و از آنجایی که شستشوی پوست با آب داغ موجب کاهش بیشتر رطوبت طبیعی پوست می شود اینکار به خشک شدن و چین و چروک خوردن پوست کمک می کند.

پیشنهادات:
بنابراین توصیه می شود افراد در زمستان از حمامهای آب گرم و نه داغ استفاده کنند و به محض خروج از حمام پوست را با حوله خشک کرده و برای مناطق حساس پوست مانند دست و صورت از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایند.

در ضمن استفاده ازدستگاه تهیه بخار آب و یا جوشاندن آب در منزل نیز می تواند برای تامین رطوبت فضای اتاق مناسب باشد و از خشکی بیش از حد جلوگیری کند


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تفاوت پسوریازیس و اگزماصفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر