عضویتدکتر فقیهی
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

درمان افتادگی پوست با لیزر جوانساز

درمان افتادگی و شل شدن پوست به کمک لیزر یک عمل بدون جراحی است که در آن از یک منبع نور مادون قرمز(لیزر) به منظور جوانسازی و سفت شدن پوست به وسیله ی حرارت دادن آن و تحریک تولید کلاژن در زیر پوست، استفاده می شود. آثار جوانسازی پوست صورت بلافاصله بعد از انجام عمل کشیدن پوست صورت قابل مشاهده بوده و فرد دچار هیچ گونه از کار افتادگی نخواهد داشت. لیفت صورت به وسیله لیزر یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می باشد که برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک ها و افتادگی پوست به کار می رود.مزیت دیگر لیفت صورت به وسیله لیزر، بی خطر بودن و تاثیر گذاری بالای آن بوده و می تواند ظاهری شاداب و جوان به صورت بدهد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش
*اگر پوست صورت، گردن، دست ها و یا شکم شما دچار افتادگی پوست خفیف تا متوسط شده اند.
*اگر پس از انجام یک عمل جراحی، پوست شما شل شده است.
*اگر می خواهید در کیفیت پوست خود بهبود ایجاد کنید.
*اگر نمی توانید (یا نمی خواهید) تحت یک عمل تهاجمی تر و یا جراحی به منظور کاهش افتادگی (شل شدن) پوست خود قرار بگیرید.

راه ها و روش های لیفت صورت با لیزر
بسته به کیفیت پوست شما و ناحیه ی مورد درمان، جراح شما ممکن است یکی از روش هایی که در زیر توضیح داده شده اند را انتخاب کند. قبل از انجام عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، پوست محل درمان از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک خواهد شد. برخی از روش ها در طول عمل نیازمند یک روکش نازک از ژل می باشند. بسته به دستگاه استفاده شده، ناحیه درمان و نیاز های شخصی، ممکن است از دارو های مسکن خوراکی و یا تزریق وریدی آن ها استفاده شود، که یکی از روش های لیفت صورت روش جوانسازی پوست صورت با لیزر RF میباشد.

امواج رادیویی
محل رفع افتادگی پوست برای لیفت و کشیدن پوست صورت اندازه گیری و علامت گذاری می شود.
پوست شما به دلایل راحتی و ایمنی، سرد می شود.
یک قلم مخصوص درمان افتادگی پوست صورت در روی پوست شما قرار داده می شود.
فرکانس های رادیویی با سطح انرژی بالا به درون بافت پوست نفوذ کرده و با گرم کردن آن تولید کلاژن را تحریک می کنند.
در طول هر موج، ممکن است احساس لرزش خفیف همراه با گرما و سرما داشته باشید.
لایه ی خارجی پوست شما سرد می شود.

پالس نوری شدید یا آی پی ال (IPL)
- در لیفت صورت چون محل درمان در صورت شما قرار دارد، به شما عینک ایمنی داده خواهد شد.
- در حالی که لایه های درونی پوست شما به وسیله ی نور مادون قرمز دستگاه حرارت داده می شوند، یک بخش دستگاه نیز به صورت مداوم پوست شما را خنک می کند.
- ممکن است دستگاه را برای کشیدن پوست صورت از هر نقطه یک یا چند بار دیگر عبور دهند.
- گزینه ها ی کلی برای رفع افتادگی پوست صورت بدون جراحی وجود دارند. پس از ارزیابی کیفیت پوست شما و ناحیه مورد درمان، پزشک متخصص بهترین و مناسب ترین روش لیفت پوست صورت را بسته به موقعیت خاص شما انتخاب کرده و به شما توصیه هایی بر اساس اهداف زیبایی تان ارائه خواهد کرد.
- روش های درمانی برای کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید (IPL) تنها لایه های عمیق پوست را حرارت می دهند و اپیدرم یا سطح پوست، - - آسیبی نخواهند دید. پاسخ ترمیمی طبیعی بدن نسبت به این آسیب، تولید کلاژن در پوست را افزایش داده که باعث جوان تر شدن پوست خواهد شد. این روش ها معمولا چند جلسه تکرار می شوند.

- روش های درمانی به کمک فراصوت، انرژی امواج مافوق صوت را بر روی لایه های عمیق پوست متمرکز می سازند. پوست شما در بالا تر از این لایه ها و بافت های زیر آن ها نیز مصون باقی می مانند. بدین ترتیب تولید کلاژن تحریک شده و به تدریج پوست جوان تر خواهد شد. همانند روش های درمانی کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید، ممکن است چند جلسه از این نوع درمان نیز مورد نیاز باشد.
- عمل لیفت صورت، تولید کلاژن در ناحیه ی درمان را بالا برده و باعث می شود که این ناحیه از نواحی اطراف که تحت درمان قرار نگرفته اند نیز کلاژن جذب کند. با تولید دوباره کلاژن طبیعی، پوست افراد متقاضی لیفت صورت با لیزر بلافاصله پس از انجام عمل ظاهری جوان تر، نرم تر و لطیف تر خواهد داشت. تا چند ماه پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج بهبودی آن ادامه خواهند داشت

آیا لیفت صورت با لیزر دردناک است ؟
در طول جراحی پوست صورت، پزشک از یک وسیله ی دستی کوچک برای فرستادن پالس های سریع لیزر به پوست، استفاده خواهد کرد. افراد ممکن است احساس کمی گرما در ناحیه ی تحت درمان نیز داشته باشند که بعضا با اندکی ناراحتی همراه است و افراد آن را مانند کشیدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست توصیف می کنند. بیشتر افراد می گویند که این ناراحتی در طول عمل لیفت صورت با لیزر بسیار خفیف بوده و معمولا در طی چند دقیقه پس از اتمام عمل از بین می رود.

زمان مشاهده نتایج
بیشتر افراد بلافاصله پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، تغییراتی را در رنگ و دیگر شرایط پوست خود احساس می کنند. با این حال، به این دلیل که این روش ها برای تحریک تولید کلاژن طبیعی طراحی شده اند، نتایج مطلوب ممکن است برای ظاهر شدن به چند ماه زمان نیاز داشته باشند. معمولا رشد کلاژن جدید در حدود ۹۰ تا ۱۸۰ روز پس از انجام عمل اولیه کشیدن پوست صورت، انجام می گیرد که پس از آن افراد از یک ظاهر به شدت جوان شده لذت خواهند برد.

جلسات درمانی
با وجود این که بیشتر افراد پس از انجام اولین جلسه ی درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر، کاهش قابل توجهی را در افتادگی پوست صورت خود مشاهده می کنند، بیشتر متخصصین بسته به انتظارات فرد از نتایج عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، تا ۶ جلسه ی درمانی را توصیه می کنند. این جلسات با فاصله ی زمانی ۳ هفته ای از یکدیگر قرار داده خواهند شد. پس از اولین جلسه ، برخی از افراد تصمیم می گیرند که در جلسات باز درمانی سالیانه شرکت کنند و نواحی که بیشترین استعداد در چروک شدن دارند را درمان کنند.

عوارض و خطرات
لیفت صورت با لیزر یک راه بی خطر و بدون درد برای هر ناحیه ای از بدن می باشد. بر خلاف روش های دیگر، مانند پاکسازی پوست با لیزر که رشد پوست را به وسیله ی از بین بردن لایه های سطحی آن تحریک می کنند، کشیدن پوست صورت با لیزر به پوست آسیب نرسانده و آن را از بین نمی برد. افرادی که تحت عمل لیفت صورت با لیزر قرار می گیرند، دچار تعداد کمی عوارض جانبی نیز خواهند شد که معمولا بسیار خفیف بوده است که می توان گفت عبارتند از قرمزی و التهاب خفیف و موقت.

عوارض جانبی معمول در عمل لیفت صورت با لیزر ممکن است شامل قرمزی و التهاب باشند که در عرض چند روز کاهش پیدا خواهند کرد. در موارد نادر، فرد دچار کبودی و تاول می شود و برخی افراد نیز ممکن است تغییراتی را در رنگدانه های پوست محل درمان، تجربه کنند. با این حال این گونه عوارض جانبی بسیار نادر اند. یک فرد عادی داوطلب برای عمل کشیدن پوست صورت و درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر می تواند انتظار قرمزی و تورم خفیف را در طول بهبودی از عمل لیفت صورت با لیزر داشته باشد و می تواند بلافاصله پس از آن به زندگی عادی خود باز گردد.

مدت زمان بهبودی
پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود و آثار جوان سازی پوست در اثر افزایش تولید کلاژن نیز ظرف مدت چند ماه پس از انجام عمل پر رنگ تر می شوند.بلافاصله پس از انجام عمل کشیدن پوست صورت، افراد ممکن است در ناحیه ی مورد درمان احساس قرمزی و گرمای خفیف داشته که معمولا در عرض چند ساعت و به طور خود به خودی از بین می رود. از آن جایی که پوست تحت درمان قرار گرفته، بسیار حساس است، بیشتر پزشکان توصیه می کنند که پس از انجام عمل به مدت حداقل دو هفته، پوست محل درمان را با کرم ضد آفتای محافظت کنید.نتایج عمومی عمل لیفت صورت با لیزر ظرف مدت ۲ روز نمایان می شوند و بسیاری از افراد متوجه خواهند شد که می توانند نتایج مطلوب خود را با انجام چند عمل باز درمانی، بهبود بخشند. پس از تقریبا دو سال، یک سری جدید درمانی به منظور حفظ تولید کلاژن که با مرور زمان توسط بدن جذب شده است، مورد نیاز می باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :