پاسخ به پرسش های رایج در مورد آبرسانی به پوست
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
کاشت موی طبیعی برای بانوان

پاسخ به پرسش های رایج در مورد آبرسانی به پوست

آبرسانی یا همان هیدرودرمی به پوست در واقع دادن رطوبت به پوست از راه بیرونی است. در این روش به علت رطوبت رسیدن به سلول های لایه شاخی و تورم سلول، پوست شاداب می شود و فرد احساس خوبی درمورد کیفیت پوست خود می کند. اما باید بدانیم آبرسانی عملی موقت است و اثر آن دائمی نیست. لذا پیشنهاد می شود قبل از مهمانی یا مراسم خاص این کار انجام شود.

سن مناسب برای آبرسانی چه سنی است؟
با افزایش سن، چین و چروک صورت افزایش می یابد. این امر در پوستهای خشک بیشتر مشاهده می شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه های زیادی برای حفظ رطوبت پوست مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از این راه ها آن است که با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته میکنند. معمول ترین روش، مزوتراپی است. در این روش هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب است به پوست اهدا میشود تا کمبود آب در آن جبران شود. در واقع هیالورونیک اسید در پوست همه وجود دارد ولی با افزایش سن، مقدار آن در پوست کاهش می یابد و به همین دلیل است که با افزایش سن پوست خشک می شود.

آبرسانی یک کار درمانی نیست و افرادی که پوست خوب و تغذیه مناسبی دارند نیاز به این کار ندارند. خوردن آب کافی (8 لیوان آب در روز) و خوردن کافی میوه و سبزی به داشتن پوست خوب کمک میکند و فرد را از هیدرودرمی بی نیاز میکند.

چه نوع پوستی به هیدرودرمی نیاز دارند؟
از آنجاییکه بعد از عمل آبرسانی پوست، از کرم های مرطوب کننده و چرب استفاده می شود، لذا به افرادی که خود دارای پوست چرب می باشند، این کار پیشنهاد نمی شود. چراکه این افراد مستعد جوش زدن هستند و استفاده از این نوع کرم ها سبب جوش زدن بیشتر آنان می شود. اما کسانی که پوست خشک و نرمال دارند، می توانند این کار را انجام دهند و از مزایای آن بهره مند شوند. در مجموع هیدرودرمی به افرادی که پوست خشک دارند توصیه می شود. پس از عمل هیدرودرمی باید از کرم های مرطوب کننده قوی استفاده کرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

آبرسانی به پوست در خانه
بهترین روش برای آبرسانی در منزل این است که از دستگاه بخور استفاده کرد و اسیدهای ضعیف میوه که لایه های شاخی را بر میدارد به پوست داد. در این روش، درواقع بخار آب در پوست جذب می شود. البته توجه به این نکته ضروری است که بعد از بخور، باید از کرمهای مرطوب کننده استفاده شود تا رطوبت در پوست حفظ گردد.

آبرسانی به پوست چه فواید و چه عوارضی دارد؟
این کار باعث شادابی و زیبایی پوست میشود ضمن اینکه چین و چروک سطحی پوست هم کمتر به نظر میرسد. عارضه ای هم ندارد.

برای داشتن پوستی شاداب در سنین مختلف چه کار باید انجام داد؟
خانمها برای اینکه پوستی شاداب داشته باشند، اول باید در مورد عواملی که پوست را خراب میکنند، بدانند:
نورآفتاب برای همه مضر است. اشعه فرابنفش باعث ایجاد لک، سرطان پوست و… میشود. کسانی که پوست سفید، چشم و موی روشن دارند، بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین اولین کار، استفاده از ضدآفتاب و پرهیز از نور آفتاب است. استفاده از کلاه با ۵/۷ سانتیمتر لبه و عینک آفتابی هم میتواند کمک کننده باشد. باید ۲۰ دقیقه قبل از خروج از منزل، کرم ضدآفتاب را زد و هر ۲ یا ۳ ساعت آن را تمدید کرد.

بعضی از آرایشگاه ها کار آبرسانی به پوست را انجام میدهند. آیا این امر نیاز به تخصص دارد؟
انجام برخی اقدام ها مانند پیلینگ با اسید میوه ضعیف یا هیدرودرمی به وسیله افرادی که آموزش دیده اند در آرایشگاهها مشکلی ایجاد نمیکند اما متاسفانه این اقدامها را افرادی انجام میدهند که تبحری در آن ندارند. مثلا عده ای پیلینگ را با اسید قوی میوه انجام میدهند که باعث سوختگی پوست، ایجاد لک سفید و عوارض دیگر خواهد شد. مواردی داشته ایم که دچار این عوارض شده اند و مجبور شده ایم از لیزردرمانی برای بهبود نسبی آنها استفاده کنیم.
اگر کسی مشکل خاصی مثل لک یا خال جدید پیدا کرد، حتما باید با متخصص پوست مشورت کند. گاهی از بیماریهای پوستی با غفلت گذر یا به افراد ناآگاه مراجعه میشود. غافل از اینکه بعضی بیماریها اول به صورت خال خود را نشان میدهند و اقدام های درمانی نسنجیده ای مانند سوزاندن آن خال به وسیله افراد ناآگاه، ممکن است باعث مرگ بیمار هم بشود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :