عضویتدکتر فقیهی
کاشت موی طبیعی برای بانوان
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

مراقبت پوستی در پائیز


حتما میدانید که نگهداری از پوست در فصلهای مختلف سال باید متناسب با همان فصل باشد. با شروع فصل پاییز، یکی از شایعترین اتفاقاتی که برای افراد میافتد مسئله خشکی پوست است و مسلما با سردتر شدن هوا، این ناراحتی و عوارض آن شدیدتر خواهد شد، اما چه خوب است که بدانید چطور باید از پوستتان در برابر سرما نگهداری کنید و با حفظ رطوبت مناسب، پوستی شاداب و سالم داشته باشید.با شروع فصل پاییز، خارش پوست زیاد می شود و خشکی هوا، پوست مان را خشک می کند .مشکل خشک شدن پوست که تحت تاثیر هوای این فصل به وجود میآید شایع میشود.خشکی پوست عارضهای شایع است و بسیاری از افراد برای رفع آن به انواع فرآورده های بهداشتی پناه می برند. برای جلوگیری از بروز چین و چروک پوست که از عوارض خشکی آن است، بهتر است با روش های علمی مراقبت از پوست خشک و خشکی پوست آشنا شویم. برای آن که بتوانیم به خوبی از پوست مان مراقبت کنیم، قبل از هر چیز باید درباره علت و عوامل خشک شدن پوست و بروز پوست خشک آگاه شویم.

راه های مراقبت از پوست خشک
1- برای شستشوی پوست خشک از آب تصفیه نشده استفاده نکنید. هرگز با آب داغ پوست خود را نشویید.
2- برای حفظ شادابی و تازگی پوست صورت خود از آب معدنی استفاده کنید. از کیسه حمام یا لیف خشک و زبر استفاده نکنید.
3- پوست خشک نیاز به مراقبت کامل دارد. تمیز کردن ملایم، ماساژ منظم و استفاده از کرم چرب کننده و مرطوب کننده لازم است. کرم مرطوب کننده، مقدار آب سطح خارجی پوست را افزایش می دهد، در نتیجه نرم و مرطوب به نظر میآید.
4- برای شستشو از صابون های ملایم با PH طبیعی استفاده کنید. هیچ وقت صابون هایی را که صرفا تبلیغاتی است و برای پوست مناسب نیست، به کار نبرید.
5- بعد از شستن پوست، با کرم بچه آن را چرب کنید. قبل از خواب، هر شب پوست صورت خود را با کرم مخصوص ماساژ دهید. دراطراف چشم که خطوط ریز زیادی دارد و خیلی زود چروک می شود، مقدار بیشتری از این کرم تقویت کننده بمالید.
6- از مصرف صابون هایی که شدیدا قلیایی هستند و یا مواد پاک کنندهای که دارای مقادیر زیادی مواد خشک کننده و قلیایی هستند، خودداری کنید
7- پوست خود را با آب مرطوب کنید، سپس یک لایه نازک از یک مرطوب کننده روی پوست خود بمالید تا از اثر هوا به پوست جلوگیری کند و خشکی پوست را از بین ببرد و دوباره آن را نرم کند.

ازمرطوب کننده ها استفاده کنید
کسانی که پوست خشک دارند، باید صبح و شب از مرطوب کنندهها استفاده کنند. شبها بعد از تمیز کردن پوست صورت و نیم ساعت قبل از خواب مرطوبکننده را به آرامی روی پوست خود بمالید و به مدت پنج دقیقه یک پارچه نرم و مرطوب روی صورت خود بیندازید تا جذب آن سریعتر باشد. بهتر است از مرطوب کنندهای استفاده کنید که حاوی مواد مغذی است.پیشنهادی بسیار خوب برای از بین بردن خشکی پوست: شما می توانید شب قبل از خواب پاها یا دست خود را با کرم مرطوب کننده کاملا آغشته کنید و بعد ازآن دست ها یا پای خود را در کیسه فریزر بگذارید و با بستن یک کش دور مچ خود آن را فیکس نگه دارید و اگر می توانید تا صبح در غیر این صورت تا ۲-۳ ساعت دست یا پا را در کیسه نگه دارید ؛این کار را چند روز پشت سر هم تکرار کنید.امتحان کنید استفاده از این روش پوستی فوق العاده نرم به شما هدیه می دهد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :