عضویتدکتر فقیهی
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)

عفونت قارچی پوست

تینآ ورسیکولور
این عفونت قارچی هم چنین به نام پيتيريازيس ورسیکولور نیز نامیده میشود. اصطلاح "ورسیکولور" به معنی "دارای چند رنگ" است. همان گونه که از نام آن هم پیدا است، این عفونت قارچی پوست منجر به شکل گرفتن لکه هایی بر روی پوست بدن میگردد. افرادی که از رنگ پوست آفتاب خوردهای برخوردار هستند دارای لکه هایی سفید رنگ بر روی پوست بدن خود هستند، و افرادی که دارای رنگ پوست روشنی هستند از لکه های تیرهتری بر روی پوست بدن خود برخوردار هستند. این نوع از عفونت اکثراً در میان نو جوانان و افراد جوان و در مناطقی از بدن مانند پشت، شانه ها و نواحی بالا تنه پدید میآید، هر چند که این عفونت میتواند در هر ناحیه ای از بدن به وجود آید.

علائم ممکن است شامل این موارد شوند
پیدایش لکه هایی کوچک بر روی پوست بدن که به کهیر میمانند.
رنگ این لکه ها میتواند از قرمز، قهوه ای، سفید، صورتی، سرخ روشن و یا قهوه ای مایل به زرد متغیر باشد.
این لکه ها ممکن است از پوستی خارش آور، خشک و پوسته پوسته برخوردار باشند.
این نوع از عفونت از برنزه شدگی پوست جلو گیری مینماید که دلیلی است بر این که چرا هنگامی که پوست اطراف آن آفتاب خورده میشود، این لکه ها مشهودتر میگردند.
امکان دارد این عفونت در آب و هوای گرم و مرطوب عود کند و در آب و هوای سرد از بین برود.

احتمال دارد که این عارضه در میان آن دسته از افرادی که در شرایط آب و هوای گرم و مرطوب زندگی مینمایند اتفاق بیافتد. اکثر اوقات، امکان دارد که تینآ ورسیکولور با عارضه ی پزشکی دیگری به نام پیسی اشتباه گرفته شود که در آن پوست بدن رنگ خود را از دست میدهد.
روشهای درمانی:
درمان تینآ ورسیکولور بستگی به ماهیت این نوع عفونت دارد. میتوان تشخیص این عفونت را به وسیله ی آزمایشهای پزشکی به انجام رسانید که در آن پزشک به صورت بصری تغییرات ایجاد شده بر روی پوست بدن را مورد معاینه قرار میدهد. امکان دارد که نمونهای از این عفونت در جهت انجام بررسیهای میکروسکوپی برداشته شود. در صورت لزوم امکان دارد که تشخیص با استفاده از چراغ وود به انجام رسد. این دستگاه چراغ خاصی است که در فاصله ی 4 تا 5 اینچی از محل پوست عفونت کرده نگه داشته میشود. در صورتی که پوست قرار داده شده در زیر نور این چراغ سبز متمایل به زرد به نظر رسد، آن گاه تشخیص به عمل آمده مورد تأیید قرار میگیرد. میتوان روشهای درمانی زیر را مورد استفاده قرار داد -
داروهای موضعی:
امکان دارد که استفاده از داروهای موضعی ضد قارچ به شکل کرم، لوسیون، صابون و یا شامپو با توجه به ناحیه ی متأثر از عفونت مورد توصیه قرار گیرد.

قرصهای ضد قارچ :
امکان دارد که در موارد حاد قرصهای ضد قارچ مشخص شده برای مصرف دهانی به وسیله ی پزشک مورد توصیه قرار گیرد.

پاک کننده های دارویی:
برای افرادی که به شدت مستعد ابتلا به این بیماری هستند، اهمیت دارد تا گامهای ضروری را در جهت متوقف نگه داشتن این عفونت بر دارند. استفاده نمودن از پاک کننده های دارویی در بازه های زمانی منظم - معمولاً یک و یا دو بار در یک ماه - در رهایی یافتن پوست شما از عفونتهای کپکی کمک خواهد نمود.

نکته:
امکان دارد که قرصهای ضد قارچ، اثر بخشیِ دیگر داروهای مصرف شده را تغییر دهد، و هم چنین میتواند موجب بروز برخی عوارض جانبی ناخواسته گردد. لطفاً برای دریافت درمانی مناسب با پزشک معالج خود تماس حاصل نمایید.

پوست ما، بزرگترین اندام بدن ما، از اندامهای داخلی ما محافظت به عمل میآورد. از این رو، ضروری است تا پوست بدن در بهترین حالت خود حفظ شود. بدن ما برای حفظ عمل کرد سالم خود تا اندازه ای به برخی از قارچها و باکتریها نیاز دارد. تنها زمانی این امر تبدیل به یک مشکل میشود که شمار آنها از کنترل خارج گردد. همان گونه که امکان دارد تا کنون متوجه شده باشید، عفونت قارچی پوست بدن اکثراً زمانی پدید میآید که پوست دائماً در معرضِ قرار گرفتن در محیطی مرطوب باشد، از جمله دیگر عوامل میتوان به عوارض سلامتی از پیش موجود و یا برخی داروهای خاص اشاره نمود. میتوان اکثر عفونتهایی که در بالا به فهرست در آمدهاند را کنترل کرد و با استفاده از برداشتن چند قدم ساده در جهت حفظ بهداشت از بروز آنها جلو گیری به عمل آورد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :