عضویتدکتر فقیهی
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو

نکاتی برای محصولات آرایشی پوست چرب

اگر پوست شما چرب است باید از فراورده های آرایشی بدون چربی كه روی آنها جمله ای (Oil-Free) نوشته شده است ، استفاده كنید. همچنین بهترین نوع آرایش مناسب شما، آرایش یا پرداخت مات و یا نیمه مات می باشد.

برخی افراد از چنین تركیبات خوششان نمی آید زیرا فرآورده های بدون چربی ، پوشش ضخیمی ایجاد نمی كند. بلكه فقط یك لایه نازك روی پوست باقی می گذارند. در ضمن طول مدت در راه آنها كوتاه است وخیلی وقت ها در گوشه نقایص و ضایعات پوستی تجمع می كنند. همچنین فرصت دستكاری آنها كوتاه است چرا كه كمی پس از مالیدن به پوست خشك می شوند.

1- اولین فراورده ی بدون چربی كه به بازار آمد لوسیون های تكانی Shake jotions بود. تركیب این لوسیون ها شامل پودرهای تانك رنگ شده داخل یك حلال می باشد كه قبل از مصرف باید تكان داده شوند تا پودر در داخل حلال معلق گردد. پس از مالیدن روی پوست ، حلال آن تبخیر می شود. و پودر به صورت یك لایه ی نازك روی پوست باقی می ماند .این لایه بسیار نازك است و فرصت دستكاری نیز بسیار كوتاه یعنی حدود سی ثانیه می باشد. جهت ایجاد قشر ضخیم تر باشد چند بار روی پوست مالیده شود و گاهی با این وجود معمولا پوشش دلخواه ایجاد نمی شود. دوام این فراورده های آرایشی روی پوست چرب نیز كوتاه یعنی در حدود ۱ تا ۲ ساعت می باشد و به مدت مواد آرایشی ، بیشتر داخل منافذ پوست جمع می شوند و از كناره ای آنها پاك می شود بدین ترتیب یكنواختی ارایش به هم می خورد.

2- بعد از مدتی فراورده های جدیدتری تحت عنوان فرآورده های مایع بدون چربی liquid به بازار آمد كه قبل از مصرف نیاز به تكان دادن زیاد نیاز نداشت و مثل لوسیون های تركیب آن از هم جدا نمی شد. این فراورده ها كه هنوز هم مرسوم است برحسب میزان پوست ایجاد می كند چند نوع می باشد.یكی نوع شفاف كه پوشش خیلی نازكی ایجاد می كند. شناسایی این نوع به كلمه Transparent و با جمله ای Exuemelyr Sheer روی فراورده ها توجه كنید این نوع برای افرادی كه پوست چرب دارند ولی جوش صورت ندارند. جوش های سرسیاه دارند مناسب می باشد.

افرادی كه دارای جوش صورت و یا قرمزی صورت هستند باید از فرآورده هایی كه پوشش بیشتری ایجاد می كنند وحاجب تر هستند استفاده نمایند. تا این ضایعات معلوم نباشند روی جلد این فراورده ها كلمه ی Transiuoceni و یا جمله Moderaic Comerage به چشم می خورد افرادی كه دارای سكار وآثار بجا مانده از جوش به صورت فرورفتگی روی پوست باید از فرآورده هایی كه پوشش كامل روی پوست ایجاد می كنند استفاده نمایندبرای این فرآورده های قالبی (كرم پودر) مناسب است اما مشكل این فرآورده ها آن است كه آرایش غلیظ می كنند و صورت حالت گریم تئاتر به خود می گیرند.

افرادی كه دچار آكنه ی صورت هستند و تحت درمان پزشك،محلول های دارویی استفاده می كنند. می توانند این محلول ها را كه در پایه ی آب و یا الكل هستند زیر فرآورده های بدون چربی به كار برند.استفاده از ژل ها یعنی داروهایی كه در پایه ی ژل هستند بنزوئیل پراكسید در زیر آرایش،كار صحیحی نیست زیرا اولا ژل ها رنگ آرایش را تغییر می دهند. و ثانیا وجود ژل در زیر آرایش نمی گذارد كه فراورده های آرایش روی پوست بیفتد در این مورد صحیح آن است كه پس از مالیدن ژل صبر كنند تا كاملا خشك و سپس روی آن آرایش نمایند.پس از مالیدن فرآورده های بدون چربی و یا كم چرب روی پوست بهتر است با انگشت كمی پودر روی آن بمالید. سپس با فرچه و یا قلم مو زیادی پودر را برطرف كنید استفاده از پودر باعث می شود كه چربی پوست توسط پودر گرفته شود و در ضمن دوام آرایش بیشتر شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید




نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :