دکتر فقیهیمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفعضویت
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

co2 فرکشنال ، لیزر جوانسازی

جوانسازی پوست با لیزر فراکشنال Co2 روشی برای کاهش لک و سایر نقوص بر روی سطح پوست است. لیزر جای زخم و جوانسازی CO2 فرکشنال به تازگی به عنوان بهترین روش ضد پیری در دهه ی اخیر انتخاب شده است.با استفاده از این تکنیک کاربردی جدید، نتایج فوق العاده بدون عوارض جانبی شدید ناشی از جوانسازی با لیزر معمولی بدست می آید. میزان عوارض بطور قابل ملاحظه ای کم بوده و دوره ی بهبودی نیز کوتاهتر خواهد بود.

افراد مناسب برای جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال
کاندید ایده آل برای جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 یک فرد بالغ با دغدغه های پوستی از جمله اسکار آکنه، خطوط ریز، چین و چروک، لکه های پیری، پوست ناهموار و یا پوست کدر و لیزر جای زخم میباشد. درمان لیزری فرکشنال CO2 بهترین روش برای افرادی است که میخواهند بیشترین نتایج را با یک درمان به جای مجموعه ای از روشهای درمانی پوست از طریق لایه برداری شیمیایی یا دیگر روشهای زیباسازی پوست داشته باشند.

انجام جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2
لیزر از ستونهای کوچکی از انرژی تقطیع شده برای بریدن و برداشتن نواحی آسیب دیده استفاده میکند. زخمهای بسیار کوچک ایجاد میشوند که موجب میگردد پوست سالم اطراف وارد فرایند بهبودی شده و کلاژن و الاستین جدید بسازند. این فرایند بهبودی منجر به کاهش لکه های پیری، خطوط ریز و چین و چروک و اسکار آکنه میگردد. همچنین موجب روشن شدن پوست و ایجاد پوستی هموار میشود. مزایای لیزر فرکشنال برای صورت، گردن، سینه و دستان بسیار محبوب میباشد.بیحسی پیش از شروع درمان انجام میگیرد تا در طول سی دقیقه زمان این روش ناراحتی به حداقل برسد

بهبودی پس از جوانسازی با لیزر فرکشنال CO2
دوران نقاهت وجود ندارد اما احساس آفتاب سوختگی در ساعات اولیه پس از درمان با لیزر در صورت عادی میباشد. در طی هفت تا ده روز بعد از لیزر، لایه های آسیب دیده ی خارجی پوست اساساً جدا میشوند، بنابراین بهتر است که این روش را قبل از یک رویداد مهم یا برنامه تفریحی دسته جمعی انجام ندهید. همچنین این نکته مهم است که در طول این زمان از خورشید پرهیز کرده و در صورت بیرون رفتن برای مدت کوتاه نیز خود را پوشاند.

بعد از اینکه پوست آسیب دیده جدا شد، پوست تازه ظاهر میشود که سفت تر و نرمتر از قبل میباشد. خطوط از بین رفته و آسیبهای ناشی از نور خورشید کم میشوند که منجر به ایجاد پوستی هموار و یکنواخت تر میگردد. باید توجه داشت که با مراقبت مناسب از پوست و استفاده از کرم ضد آفتاب، نتایج بدست آمده از جوان کردن پوست با لیزر فرکشنال CO2 را حفظ نمود. نتایج ممکن است بسته به بیمار با یک یا دو درمان دیگر تا ده سال دوام داشته باشد.

مزایای جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال
در جوانسازی پوست صورت و گردن، بازسازی با لیزر فرکشنال CO2 نتایج شگفت انگیز همراه با دوره ی بهبود بسیار راحتتر را در مقایسه با روشهای جایگزین معمول، فراهم میکند. جوانسازی پوست با لیزر در گذشته دردناکتر، تهاجمی تر بوده است.امروزه، تکنولوژی بازسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 بسیار تطبیق پذیرتر بوده و اثرات جانبی خفیفتری دارد. این درمانها ناراحتی کمتر و دوره ی بهبود سریعتری در مقایسه با گذشته به همراه دارند. درصورتیکه جوانسازی با لیزر CO2 توسط یک پزشک خبره انجام شود، میتواند نتایج شگفت انگیز با دوره ی بهبود و نقاهت کم در بر داشته باشد.

خطرات و عوارض جانبی
نکته ی منفی اصلی CO2 برای جوانسازی پوست دوره ی نقاهت آن است. بسته به ناحیه و میزان تهاجمی بودن درمان، بهبودی پوست هفت تا چهارده روز بطول می انجامد. این دوره شامل دلمه های قرمز قابل توجه (احتمالاً خونریزی جزئی و ترشح مایع بسته به عمق درمان)، خشکی، پوسته پوسته شدن و جدا شدن پوست میباشد (این نکته مهم است که پوست را پس از درمان مرطوب نگه داشت).

این عوارض به این معنی است که فعالیتهای اجتماعی و کاری باید در این مدت محدود شوند، هرچند پس از یک یا دو روز شما بطور کامل قادر به انجام کارهای خود در خانه میباشید. این روش میتواند دردناک باشد اما پیش از شروع درمان بیحسی کامل صورت انجام میگیرد و بنابراین در طول درمان یا حتی ساعتهای پس از آن درد وجود نخواهد داشت و یا به حداقل میرسد. سایر عوارض جانبی بالقوه ممکن است شامل زخم پوستی، عفونت و جای زخم، کمرنگ شدن و یا تیره شدن رنگ پوست باشد.

روشهای جایگزین بازسازی پوست
درمانهای متعددی برای جوان سازی پوست ارائه میشود از جمله: لایه برداری شیمیایی، برداشت پوست و میکرونیدلینگ. میکرونیدلینگ پوست ،روشی جدید در حوزه پزشکی زیبایی است که برای از بین بردن خطوط ظریف، جای زخم و جوش و بهبود شرایط کلی پوست کاربرد دارد.اینکه کدام یک از روشها برای شما مناسب است، بستگی به نیازها و دغدغه های شما دارد که میتوانید در زمان مشاوره، با پزشک خود در میان بگذارید. در نهایت شما میتوانید بهترین برنامه ی ممکن را برای دستیابی به اهداف زیبایی خود انتخاب کنید.

آیا می توان این روش را با درمان های دیگر ترکیب نمود ؟
این روش میتواند با سایر روشهای درمانی ترکیب شود، هرچند نمیتوان درمانهای دیگر را در ناحیهای که در همان روز تحت رمان قرار گرفته است انجام داد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای کاهش چین و چروکهای ناخواسته در اثر انقباض عضله از روشهایی چون بوتاکس استفاده نمایند و علاوه بر آن از ژل هایی درم چون رستیلن و بلوترو برای پر کردن نواحی که دچار کاهش حجم شده اند از جمله گونه، خط خنده، پلکهای پایینی و لبها، استفاده نمایند. ممکن است تزریق بوتاکس را دو هفته پیش از درمان توصیه شود، زیرا مطالعات نشان داده اند که این امر احتمالاً موجب بهبود اثرگذاری بر چین و چروکهای ناشی از جابه جایی میشود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :