مرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفعضویتدکتر فقیهی
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

آر اف فرکشنال سوزنی

از سالهای قبل برای جوانسازی صورت و از بین بردن چین و چروک ها و صاف نمودن سطح پوست از لیزر co2معمولی استفاده میشد . این لیزر تاثیر قابل ملاحظه ای در جوان سازی دارد ولی با توجه به تخریب کلی سطح پوست ، قرمزی پوست تا 2 -3 هفته به طول می انجامد و قرمزی پوست بعد از آن تا چندین ماه ادامه دارد و بعضا میتواند ایجاد لک و تیرگی در محل لیزر بماند لذا با توجه به موارد فوق در سالهای اخیر لیزر دیگری بنام لیزر فراکشنال ایجاد شد که زمان ترمیم پوست در این روش بسیار کاهش می یابد . در این روش شعاع لیزر به بخشهای بسیار کوچکتری تقسیم میشود که پوست را تا عمق حدود 1000 میکرون می سوزاند.در لیزر فراکشنال سطح پوست مانند لیزر co2بطور یکنواخت سوزانده نمیشود و در نتیجه ترمیم پوست خیلی سریعتر و حداکثر طی 5- 6 روز صورت میگیرد .

مقایسه لیزر فراکشنال و لیزر co2
لیزر فرکشنال ترمیم سریعتر و زمان قرمزی بسیار کوتاهتری دارد.
پس از لیزر co2نیاز به پانسمان سطح پوست است در حالیکه با لیزر فرکشنال نیازی به این کار نیست و صرفا با استفاده از کرم های ترمیم کننده و ضد افتاب پوست بازسازی می شود.
لیزر فراکشنال با یک بی حسی موضعی قابل انجام است در حالیکه لیزر co2معمولا نیازبه امپول بی حسی دارد و انجام ان بسیار درد ناک است.
با توجه به حالت مشبک نفوذ انرژی در لیزر فراکشنال نیاز به جلسات بیشتری در مقایسه با لیزر co2برای رفع جای جوش و اسکار دارد .
در لیزر co2 خطر قرمزی و تیرگی پوست بیش از لیزر فراکشنال است.
با توجه به وجود تنظیمات متعدد در دستگاه لیزر فراکشنال ، این دستگاه به راحتی برای جوانسازی در نقاط مختلف از جمله اطراف چشم قابل استفاده است.

کاربردهای لیزر فراکشنال
درمان گود رفتگی های ( اسکار) جای جوش و سایر اسکار ها جوانسازی و درمان چروکهای ظریف جوانسازی اطراف چشم لیفت ( سفت و محکم تر شدن ) پوست صورت بستن منافذ پوست موارد منع لیزر فراکشنال در بارداری - حساسیت به نور - بدخیمی های پوستی - عفونت در محل لیزر ممنوع است

مراقبت های بعد از لیزر فراکشنال
استفاه از کرم های باز سازی کننده پوست به مدت 5 - 6 روز استفاده مداوم از ضد افتاب ( هر دو ساعت یکبار) عدم دستکاری دلمه های پوستی ایجاد شده در محل لیزر پرهیزاز تماس مستقیم با افتاب تا حد ممکن بویژه 6 -7 روز اول
مقالات مرتبط ....
جوانسازی با اراف فرکشنال بخش اول.....
جوانسازی با ار اف فرکشنال بخش دوم ....


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :