مرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفدکتر فقیهیعضویت
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال

مراقبت از سلامت موها در فصول گرم

فصل بهار و تابستان به دلیل گرم بودن هوا باعث تعریق زیاد می شود و این می تواند برای موهای تان مضر باشد. در این مقاله چند نکته مهم برای مراقبت از مو های تان در این دو فصل گرم سال اشاره می کنیم.

مو در فصل بهار و تابستان بیش از حد در معرض حرارت آفتاب، تعرق و گرد و خاک قرار می گیرد و همین امر موجب آسیب دیدن آن می شود. گفته می شود که علاوه بر گرمای خورشید، اشعه فرابنفش حاصل از آن نیز به مو آسیب می رساند و می تواند باعث بی رنگ شدن مو شود .

تعرق بیش از حد نیز آسیب رسان است زیر باعث چسبیدن گرد و خاک و آلودگی های هوا به مو می شود. بنابراین به مراقبت بیشتری برای تمیز نگه داشتن مو، عاری بودن پوست سر از عفونت و محافظت از مو در طول فصل بهار و تابستان نیاز است.

تدابیری که برای پیشگیری از آسیب به مو در بهار و تابستان می توان انجام داد، به شرح زیر است

1-موها را بپوشانید

هنگامی که از خانه بیرون‌‌ می‌روید از روسری یا کلاه استفاده کنید. این کار نه تنها جلوی نفوذاشعه‌ی UVرا‌‌ می‌گیرد، بلکه رطوبت سر شما را هم حفظ‌‌ می‌کند. همچنین کلاه باعث مقاوم شدنموهادر برابر وزش باد‌‌ می‌شود.

2- حالت موهای خود را انعطاف پذیر کنید

اگر موهایتان را‌‌ می‌بندید سعی کنید طوری این کار را انجام دهید کهموهابرای حرکت کردن آزادی عمل داشته باشند. اگر آن‌ها را محکم ببندید، ممکن است با حرکت کردن کشیده و سست شوند. به ویژه آن که در تابستان به خاطر گرما رطوبتشان را از دست داده و نسبت به همیشه خشک‌تر خواهند بود.

3- موهایتان را کمتر بشویید

شست و شوی زیاد موی سر، باعث از بین رفتن چربی طبیعی ریشه‌ موها شده و آن‌ها را سست و شکننده‌ تر می کند. در فصل تابستان میزانی از چربی برای پوست سر شما مفید است تا از خشک شدن کامل موها جلوگیری کرده و بهسلامت موی سر کمک‌‌ کند.

4- پوست سر را خنک نگه دارید

مراقبت از موی بلندکار نسبتاً دشواری است. سعی کنید در تابستان موهای سر خود را کوتاه کنید. این کار به خنک شدنپوست سرکمک‌‌ می‌کند. توده‌ زیادی از مو با رنگ تیره در واقع توده‌ای از گرماست که وقتی روی سر جمع شود، علاوه برسلامت مو، سلامت سیستم عصبی شما را نیز به خطر‌‌ می‌اندازد.

5-به موهای خود غذا بدهید!

موهایشما هم مانند پوست شما گرسنه‌‌ می‌شوند! همان طور که از پوستتان توسط کرم ها مراقبت می کنید، موها هم به مراقبت و تغذیه نیاز دارند. برایمراقبت از موهابه ویژهمراقبت از موی بلنداز عصاره ها و روغن های طبیعی استفاده کنید و به اندازه کافی آب و آبمیوه های طبیعی بنوشید.

6- از مواد ضد آفتاب استفاده کنید

ازشامپوهایی که حاویویتامین Eو فیلترهای ضد آفتاب هستند، جهت محافظت ازموها در برابر رادیکال های آزاد، عوامل مخرب محیطی و اشعه فرابنفش، استفاده کنید.

7- درست شانه بزنید

یکی از مهم‌ترین راه‌ هایمراقبت از موی بلنددر گرو هنر شانه زدن است. شانه زدن باعث افزایش فرآیند گردش خون در سر می شود. البته زمانی کهموها خیس هستند، به هیچ عنوان آن ‌ها را شانه نزنید. این کار آن ‌ها را حساس‌تر کرده و شکنندگی آن ها را افزایش‌‌ می دهد. از شانه‌ های خشن و خشک استفاده نکنید. چون لابه لایموهای شما گیر کرده و در حین شانه زدن آن‌ها را از ریشه در می آورند. نحوه و جهت شانه زدن نیز مهم است. همیشه در جهت حالت موهایتان، شانه بزنید تا این کار به راحتی انجام گیرد.

8-موهای خود را به روش طبیعی خشک کنید

در تابستان به اندازه کافی موها توسط حرارت و گرما آسیب می بینند. بنابراین سعی کنید در این فصل کمتر از سشوار استفاده کنید. حتی خشک کردنموها با حوله برای مدت زمان طولانی هم‌‌ می‌تواند بهسلامت موآسیب برساند. بهتر است وقتی از حمام بیرون‌‌ می‌آیید، بگذارید تا موها به طور طبیعی خشک شوند و یا اگر با حوله این کار را انجام‌‌ می‌دهید، هر چند دقیقه یکبار حوله را از سرتان جدا کنید و به موهایتان اجازه‌ خنک شدن بدهید.

9- کلر دشمن موهای شماست

شنا کردن ورزش مفیدی است، البته به شرطی کهسلامت مورا هم فراموش نکنید! همان طور که می دانید کلر یک ماده شیمیایی قوی است و آب استخر حاوی میزان زیادی کلر است که این ماده شیمیایی در حین شنا کردن بهموهایتان می چسبد. برای جلوگیری از چسبیدن کلر به موهایتان، قبل از ورود به آب استخر سعی کنید از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :