دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

میوه های مفید برای سلامت مو

میوهها به دلیل دارا بودن املاح و ویتامین ها، تأثیر به سزایی در سلامت بدن از جمله پوست و مو دارند. اما چه میوه هایی تاثیر بیشتری را بر روی موهایمان می گذارند؟


مصرف مداوم میوهها در پیشگیری از بیماریهای مختلف خصوصاً بیماریهای پوست و مو،مانند ریزش موها و حتی درخشندگی،استحکام و رشد و نموشان نقش چشمگیری را ایفا میکنند .

اصولاً میوهها و سبزیهای تازه، انواع و اقسام ویتامینها و مواد معدنی را به بدن می رسانند و وجود این مواد در سلامت پوست و مو مؤثر است.خوردن میوهها به دلیل داشتن خواص آنتیاکسیدانی،فرآیندهای تخریبی موجود در پوست و مو را تا حدودی کاهش می دهد.

افراد با خوردن میوههای تازه می توانند ویتامینهای موجود در آنها را جذب کنند و از تخریب و ریزش مو جلوگیری نمایند.این در حالی است که مالیدن عصاره ی آنها روی سر به دلیل عدم جذب شدن، فایدهای ندارد.حتی کرمهای گیاهی نیز می توانند باعث لطافت و مرطوبکنندگی پوست و مو شوند،ولی هرگز سلامت پوست و مو را در پی ندارند.

خوردن میوهها و مالیدن آنها روی موها، تفاوت چندانی در سلامت و رشد آنها ندارند، فقط تا حدودی می توانند پروتئینها را به موها برسانند .

میوهها و سبزیها به دلیل داشتن ویتامینها و مواد معدنی، نقش مهمی را در رشد و حفظ موها دارند.همچنین مصرف غذاهایی مانند نان سبوس دارو برنج که منابع سرشار ویتامین های گروه B و مرکبات و میوه هایی مثل کیوی که حاوی ویتامین C هستند در رشد و نمو موها تاثیر بسزایی دارند . عنصر روی که به وفور در گوشت قرمز و منابع پروتئینی یافت می شود،از جمله عناصری است که استحکام موها را سبب شده و از ریزش آنها جلوگیری می کند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

ارش [ 1393-06-15 ]
مختصر و مفید / خسته نباشید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر