دکتر فقیهیعضویتمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدف
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

میوه های مفید برای سلامت مو

میوهها به دلیل دارا بودن املاح و ویتامین ها، تأثیر به سزایی در سلامت بدن از جمله پوست و مو دارند. اما چه میوه هایی تاثیر بیشتری را بر روی موهایمان می گذارند؟


مصرف مداوم میوهها در پیشگیری از بیماریهای مختلف خصوصاً بیماریهای پوست و مو،مانند ریزش موها و حتی درخشندگی،استحکام و رشد و نموشان نقش چشمگیری را ایفا میکنند .

اصولاً میوهها و سبزیهای تازه، انواع و اقسام ویتامینها و مواد معدنی را به بدن می رسانند و وجود این مواد در سلامت پوست و مو مؤثر است.خوردن میوهها به دلیل داشتن خواص آنتیاکسیدانی،فرآیندهای تخریبی موجود در پوست و مو را تا حدودی کاهش می دهد.

افراد با خوردن میوههای تازه می توانند ویتامینهای موجود در آنها را جذب کنند و از تخریب و ریزش مو جلوگیری نمایند.این در حالی است که مالیدن عصاره ی آنها روی سر به دلیل عدم جذب شدن، فایدهای ندارد.حتی کرمهای گیاهی نیز می توانند باعث لطافت و مرطوبکنندگی پوست و مو شوند،ولی هرگز سلامت پوست و مو را در پی ندارند.

خوردن میوهها و مالیدن آنها روی موها، تفاوت چندانی در سلامت و رشد آنها ندارند، فقط تا حدودی می توانند پروتئینها را به موها برسانند .

میوهها و سبزیها به دلیل داشتن ویتامینها و مواد معدنی، نقش مهمی را در رشد و حفظ موها دارند.همچنین مصرف غذاهایی مانند نان سبوس دارو برنج که منابع سرشار ویتامین های گروه B و مرکبات و میوه هایی مثل کیوی که حاوی ویتامین C هستند در رشد و نمو موها تاثیر بسزایی دارند . عنصر روی که به وفور در گوشت قرمز و منابع پروتئینی یافت می شود،از جمله عناصری است که استحکام موها را سبب شده و از ریزش آنها جلوگیری می کند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

ارش [ 1393-06-15 ]
مختصر و مفید / خسته نباشید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :