دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

مزوتراپی و تاثیر آن بر رشد موها

عمده سوالاتی که براي ريزش شديد مو پرسیده میشود در خصوص ریزش موی سر و استفاده از مزوتراپی در درمان ریزش موها میباشد مزوتراپی سال هاست كه در اروپا و آمريكا انجام ميشود. . .

تعريف مزوتراپی سر :
.مزوتراپی در اصل یک روش درمانی جایگزین است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار ميره. اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدار عوامل رشد، پروتئینها و ویتامینها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شده اند. بدون تردید، مزوتراپی امروزه به عنوان یکی از سریعترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمونتستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود.

بيشترین علل ريزش مو
- عدم تعادل هرموني و تاثير اون در فوليكول مو
- كمبود ويتامين و مواد مغذي بدن
- عدم گردش صحيح خون
مزوتراپي درماني غير جراحي است كه با تزريق ماينوكسيدل يا روگينو انواع ويتامين ها و .. در زير لايه اپيدرم سر براي رشد مجدد و قطع ريزش استفاده ميشود.
مزو سر در اروپا و آمريكا موفقيت بزرگي بوده است. اين حركت اگر به طور حرفه اي انجام شود بدون درد و آسيب خواهد بود. هيچ دوره نقاهتي پس از زمان تزريق وجود ندارد ، و شما مستقيما مي توانيد به زندگي برگرديد.علت موفقيت مزوتراپي در اين سال ها اين است كه مواد مورد نياز رو دقيقا به همان جا كه مورد نیاز است انتقال میدهد كاري كه قرص و دارو ها و بقيه راه هاي جايگزين نمي توانند انجام دهند.

از اثرات مثبت مزوتراپی سر :
- فوليكول هاي مو ميتوانند رشد كنند و زنده بمانند
- تعادل هورموني برقرار ميشود
- گردش خون در سر فعال ميشود
- باعث افزايش رشد كلاژن ميشود
- اين كار بين ١٠ تا ٣٠ دقيقه زمان ميبرد. معمولا حدود ١٠ جلسه پيشنهاد ميشود . توصيه مي شود در ٢-٣ ماه اول هر دو هفته يكبار مزو انجام شود. در این صورت نتيجه طي ٢-٣ ماه قابل لمس تراست.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر