عضویتدکتر فقیهی
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو

پاک کردن تاتو های قدیمی

پاک کردن تاتو یا خالکوبی
جوهر تاتو در زیر لایه سطحی پوست قرار میگیرد که حذف آن با مواد عادی کمی دشوار است و اغلب نیاز به جلسات متعدد لیزر دارد. حذف تاتو با لیزر یک عمل غیرتهاجمی است که با استفاده از اشعه لیزر، اقدام به شکستن رنگدانههای زیر پوست میکند و کمترین احتمال آسیب برای سلولهای اطراف رنگدانه را دارد. برای پاک کردن خالکوبی و تاتوها امروزه بیشتر از لیزرهای کیوسوئیچ (Qswitch) مختلف بهره میجوئیم. مزیت این نوع از لیزرها تاباندن انرژی نوری بالائی در فاصله زمانی بسیار کوتاهی به پوست است. بعد از بیحسی موضعی و خنک کردن پوست با توجه به رنگ بکار رفته در خالکوبی، نوع لیزر کیوسوئیچ (Qswitch) انتخاب شده و شلیک اشعه آغاز میشود. با تاباندن اشعه لیزر رنگ بکار رفته در خالکوبی به ذرات کوچکتر تقسیم شده و به مرور زمان این ذرات بوسیله سلولهای سیستم ایمنی هضم شده و از منطقه دور میشوند. گذشت حداقل یک سال از عمر خالکوبی، استفاده از رنگهای تیره در خالکوبی و تک رنگ بودن آن از جمله عواملی هستند که راندمان و سرعت بهبودی را بالا میبرند. خالکوبیهای چندرنگی، خالکوبیهایی که رنگ روشن دارند و نمونههایی که رنگهای متالیک در آنها بکار رفتهاند به تعداد دفعات بیشتری برای پاک شدن نیازمند هستند.

کلینیک تخصصی پوست و موی صدف مجهز به لیزر کیوسوئیچ (Qswitch) است، که با استفاده از آن میتوان به خوبی جوهرهای خالکوبی آبی، سبز و تیره مخصوصا مشکی (که رنگ بیش از نیمی از کل خالکوبی ها را در برمی گیرد) را پاک کرد.

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ - Qswitch
حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن
حذف خالهای مادرزادی بدن و صورت
حذف لکهای پوستی و کبودی، لکههای قهوهای
حذف کک و مک پوست بدن و صورت

چگونگی پاک کردن تاتو با لیزر
روش رفع تاتو با لیزر یکی از معدود روشهای پاککردن تاتو و از بین بردن خالکوبی است که در آن هیچ برشی در پوست ایجاد نمیشود یا لایهبرداری انجام نمیشود و به جای آن از پالسهای نوری بسیار متمرکز برای از بین بردن تاتو استفاده میشود.
در ابتدا پزشک معالج با شما یک جلسه مشاوره خواهد داشت تا دربارهی موارد مختلفی در مورد درمان شما، با شما صحبت کند، از جمله این که برای پاک کردن تاتو با لیزر به چند جلسه درمانی نیاز است. هر چند روش رفع تاتو با لیزر یکی از موثرترین و ایمنترین راههای رفع تاتو میباشد، با این حال ممکن است لیزر نیز باعث به جا ماندن جای زخم، تاول و یا دردناک شدن ناحیه لیزر شده بشود. قبل از انجام لیزر، در محل مورد نظر ژل بیحس کننده مالیده میشود.

نحوه پاک کردن تاتو با لیزر
فرایند پاک کردن خالکوبی با لیزر با یک جلسه مشاوره رایگان شروع میشود. در جلسه مشاوره، پزشک خالکوبی شما را بررسی میکند و روشهای درمانی شما را توضیح میدهند.عوامل زیادی در پاک سازی خالکوبی با لیزر تاثیرگذار هستند، از جمله نوع جوهر مورد استفاده، عمق، عمر خالکوبی، نوع و اندازه پوستی که خالکوبی روی آن انجام شده است. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی گسترش پیدا کرده نیز بر روش رفع تاتو تاثیرگذار است.
برطبق توصیف بسیاری از بیماران، هر پالس نور لیزر شبیه ترشح چربی یا اصابت کردن یک باند لاستیکی به پوست است. خالکوبیهای کوچکتر به پالسهای کمتری نیاز دارند، اما خالکوبیهای بزرگتر به پالسهای بیشتری نیاز دارند. بیماران به هیچ داروی بیهوشی نیاز ندارند. با این حال، بسته به محل خالکوبی و توانایی بیمار در تحمل درد، پزشک نوعی داروی بیحسی را مورد استفاده قرار میدهد.مدت زمان اندکی پس از درمان، یک کمپرس یخ برای تسکین درد بر روی ناحیه درمان شده قرار داده میشود. سپس از بیمار خواسته میشود تا یک کرم یا پماد که حاوی آنتی بیوتیک موضعی است را مورد استفاده قرار دهد.

مراقبت درمانی پیش از پاک کردن تاتو با لیزر
لطفا نکات زیر را مد نظر داشته باشید:
** از برنزه کردن یا قراردادن پوست در برابر نور مستقیم آفتاب به مدت ۲ تا ۴ هفته پیش از درمان خودداری کنید (ازجمله استعمال محصولات برنزه کننده پوست).
** ۲۴ ساعت قبل از پاک کردن خالکوبی موهای ناحیهای مورد نظر را اصلاح کنید.
** ۳۰ تا ۹۰ دقیقه پیش از درمان از داروهای بیحس کننده موضعی و بدون نسخه استفاده کنید یا از دستورالعمل مصرف محصول پیروی کنید و سپس برای جلوگیری از اکسیداسیون یا کنده شدن پوست میتوانید آن را با ورق پلاستیکی بپوشانید.
** از استعمال محصولات حساسیتزا خشن مانند نرمکنندههای مکانیکی یا شیمیایی بر روی محل خالکوبی پرهیز کنید.
** تمام مواد آرایشی، لوسیون و دئودورانت را از محل خالکوبی پاک کنید.

مراقبت پس از پاک کردن تاتو با لیزر
لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:
- برای کاهش کوفتگی و ورم (درصورت نیاز) چندین مرتبه در روز از آیس پک یا پک (کمپرس) سرما بر روی گاز پانسمان پرشکی استفاده کنید و میتوان این عمل را از یک ساعت تا چند روز ادامه داد.
- به منظور پیشگیری از عفونت، محل درمان را با یک پماد حاوی آنتی بیوتیک مرطوب نگه دارید تا از قرمزی و حساسیت پوست کاسته شود.
- به مدت ۲۴ ساعت از شستشوی محل موردنظر با آب گرم و صابون خودداری کنید چرا که ممکن است باعث ایجاد حساسیت و به تاخیر افتادن پروسه درمانی شود.
- به مدت ۲ تا ۷ روز از انجام ورزشهای سنگین، خوابیدن در وان آبگرم و سونا گرفتن پرهیز کنید.
- برای ۲ ماه از قرارگرفتن در معرض نورآفتاب و استفاده از کرم ضدآفتاب SPF-30 خودداری فرمایید.

اثرات جانبی پاک کردن تاتو با لیزر
اساسا از بین بردن تاتو مستلزم ایجاد سوزش تحت کنترل با دستگاه لیزر است. بلافاصله ناحیه تحت درمان به رنگ سفید تغییر میکند و ممکن است این وضعیت در هر نقطهای از چند دقیقه تا چندین ساعت طول بکشد.
اثرات جانبی کوتاه مدت عبارتند از: قرمزشدن پوست، سوزش خفیف، کوفتگی موقت و یا تاول. احتمال دارد پوست بیمار ظرف ۱۲ تا ۷۲ ساعت برآمده یا پوسته پوسته شود و شاید این وضعیت به مدت یک یا دو هفته یا بیشتر ادامه داشته باشد. بعد از دلمه بستن زخم احتمالا پوست بیمار به رنگ صورتی تغییر کند و یا کم رنگ شود. محو شدن رنگدانه پوستی در ناحیه تحت درمان امری طبیعی اما معمولا موقتی است.

شما عزیزان میتوانید برای بهره مندی ازخدمات و مشاوره رایگان این کلینیک همه روزه از ساعت 9 صبح الی 20 با همکاران ما جهت هماهنگی و حضور با شماره های 03132240827 و 03132240828 تماس حاصل نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :