عضویتدکتر فقیهی
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)

کاشت موی طبیعی برای بانوان

کاشت موی طبیعی در خانمها نیز مانند آقایان با نتایج درخشانی همراه است. تصورات غلط در میان خانم ها درمورد کاشت مو:
اغلب خانمها فکر میکنند کاشت موی طبیعی یک عمل مردانه بوده و برای خانمها نامناسب است و حداکثر برای ترمیم ابرو یا مژه کاربرد دارد.
خیلی از خانمها هم تصور میکنند موهای کاشته شده طبیعی نیست و به اندازه ی موهای بلند خانم ها رشد نمیکند.


البته لازم به ذکر است که همه ی خانمهایی که با شکایت کم پشتی موهای سر برای کاشت مو به کلینیک مراجعه میکنند واجد شرایط کاشت مو نیستند. دلایل این امر در نکات زیر نهفته است:
ریزش موی وسیع و پخش:
در کاشت موی طبیعی، موها از پشت سر برداشته شده و به نواحی کم مو در جلوی سر منتقل میشود. بنابراین خانمهایی که موهای ضخیم و پرپشتی در پشت سر دارند مناسب کاشت موی طبیعی هستند. ولی خانمهایی که موهای پشت سرشان هم ریخته و یا نازک و کم پشت شده مناسب کاشت نیستند.

ریزش موی موقت:
ریزش مو در مردان کاملاً ارثی و دائمی است اما در خانمها ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که موقتاً موجب ریزش مو شده است. طبیعتاً در این موارد نیازی به کاشت نیست. بلکه با بر طرف کردن عامل مورد نظر ریزش موها نیز متوقف میشود.

عواملی که به طور موقت موجب ریزش مو در خانمها میشوند عبارتند از:
کم خونی شدید ناشی از فقر آهن، تغییرات هورمون، رژیم های غذایی غیر اصولی، مصرف برخی از داروها، بعد از زایمان و در دوران شیردهی، بعد از قطع مصرف قرصهای ضد بارداری، استرسهای شدید روحی و جسمی و علل دیگر.

انتظارات غیر واقعی:
انتظارات بسیاری از خانمها ازکاشت موی طبیعی منطقی و دست یافتنی نیست. اغلب خانم ها انتظار پرپشتی کامل موها را دارند. این گروه توقع دارند با یک جلسه کاشت موی طبیعی موها مانند دوران بلوغ پرپشت شده و پوست سر دیده نشود. باید به بیماران یادآوری کرد که هدف از کاشت موی طبیعی تنها افزایش تراکم نسبت به شرایط قبلی است و اگر تراکم با پرپشتی بیشتری در نظر باشد باید این کار را تکرار کنند. متأسفانه درصد کمی از خانمها واقع گرا بوده و یا چون از درمانهای دارویی خسته شده اند حتی از بهبود اندک ظاهر خود استقبال میکنند. به طور کلی توصیه میشود خانم ها قبل از کاشت موی طبیعی چندین عکس از سرخود تهیه کنند تا بعد از رویش موهای کاشته شده (که گاهی یک سال طول میکشد) وضعیت سر خود را با عکسها مقایسه کنند و متوجه تغییرات مثبت در تراکم و پرپشتی موها بشوند.

شایعترین علت ریزش موهای سر در خانمها
شایع ترین علت ریزش موهای سر در خانمها ارثی بوده و ریزش موبا طرح زنانه (FPHL) نام دارد. ریزش مو از پدر یا مادر به ارث رسیده و یک مشکل ژنتیکی است بنابراین دائمی و پیشرونده بوده و در موارد شدید احتمال کم پشتی و طاسی سر نیز وجود دارد. حدود تا درصد از خانمها از ریزش موی ارثی رنج میبرند. برای جلوگیری از طاسی میتوان از کاشت موی طبیعی هم زمان با درمان دارویی کمک گرفت.
نکته ی کلیدی در کاشت موی سر خانمها آن است که در صورتی که ناحیه ی طاسی وسیع باشد تعداد موهای ناحیه ی دهنده برای ترمیم کل ناحیه ی کم پشت کافی نخواهد بود. بنابراین باید به آن نواحی که از لحاظ زیبایی مهمتر است مثل خط موی جلوی سر یا فرق سر اولویت داده شود. پس از رشد موها در این نواحی میتوان موهای پر پشت را روی نواحی کم پشت شانه کرد و حالت داد. خوشبختانه خانمها میتوانند با تغییر مدل موهای خود بیشترین بهره را از کاشت موی طبیعی ببرند.
علاوه بر طاسی های ارثی، کاشت موی طبیعی در موارد دیگری هم سودمند است.

رفع طاسی شقیقه ها :
خانمهای جوانی که عادت دارند موهای خود ر اسفت ببندند به مرور زمان ریشه ی موهای دو طرف سرشان سست شده و از بین خواهد رفت به نحوی که بالای گوش ها کاملاً خالی میشود. در این حالت هیچگونه درمان دارویی وجود ندارد و تنها راه علاج کاشت موی طبیعی است که عموماً با نتایج شگفت آوری همراه است. موهای کاشته شده زنده و طبیعی بوده به اندازه ی موهای طبیعی خانمها قابلیت رشد داشته میتوان آنها را رنگ کرد، حالت داد و آرایش نمود.

آیا طاسی قابل قابل درمان است ؟
قیافه هر کسی نقش اساسی در ایجاد حس اعتماد به نفس او دارد. هزاران سال پیش موهای زیبا و انبوه نشانه اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود. بین 20 تا 30 درصد جمعیت مردان در دنیا گرفتار طاسی و تعدادی بسیاری در مرحله از دست دادن موهای خود قرار گرفته اند. متاسفانه نه تنها آقایان از ریزش مو رنج می برند بلکه خانم ها هم درگیر این مسئله هستند. در یک جلسه از موی فرد نمونه برداری صورت می گیرد و رنگ و جنس مو تعیین می شود و در مرحله دوم موهای طبیعی طبق نمونه موی فرد به صورت تار به تار به وسیله تیپ های جراحی پلاستیک روی پوست سر ترمیم می شود. این تیپ ها نوارهایی واترپروف هستند که در اثر نفوذ آب یا تعرق سر جذب پوست می شوند ولی داخل پوست سر نفوذ نمی کنند.
زمان نمونه گیری موها با توجه به آناتومی صورت، طرحی از پر پشت کردن موها به خصوص در ناحیه hairline یا خط پیشانی در نظر گرفته می شود که مهم ترین قسمت این سیستم به حساب می آید، بعد از طراحی، پیشانی و شقیقه ها با توجه به آناتومی صورت و شرایط سنی تعیین و تراکم موها در نظر گرفته می شود.
آگاه شدن یک جوان 15 تا 2ساله از این که در حال از دست دادن موهای خویش است. ممکن است او را شوکه کند. نخستین علامتی که ظاهر می شود، نازک شدن موهای نواحی شقیقه و بالای ابروهاست که منجر به بلند شدن پیشانی می شود. بهتر است بدانید ترمیم مو محدودیت سنی ندارد.

تصمیم به این که برای موهای خود ترمیم با کاشت انجام دهیم :
عمل کاشت یا ترمیم بستگی به ریزش موی شما دارد و این که اکنون ریزش مو، ناحیه کمی از جلوی پیشانی را در برگیرد، کاشت مو تاثیرگذار است.
مو نقش بسیار مهمی از نظر تعیین سن و وضعیت کلی سلامت شخص دارد زیرا موهای سالم و پرپشت فرد را جوان تر و سرحال نشان میدهد. البته نشانه های دیگری هم برای این مسائل وجود دارند از قبیل وضعیت پوست، شفافیت چشم ها، توده عضلانی فرد و طرز رفتار وی، ولی فرق این ها با مو در این است که همه این نشانه ها را می توان با طرز لباس پوشیدن و مواردی مشابه تغییر داد ولی موها در معرض دید مستقیم دیگران بوده و اثر آن به مراتب بیشتر است. یک سر پر از موهای سالم همیشه علامتی از جوانی، بشاش بودن و در نگاه دیگران خوش تیپ بودن فرد است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :