عضویتمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفدکتر فقیهی
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس


لیفت ابرو ها یک عمل جراحی زیبایی است که می توان بابالا کشیدن ابروها، باعث شود چشم ها باز تر شوند و پوست های چروکیده و شل صورت ، از هم باز شوند و صاف شوند و در نهایت ظاهر شخص بسیار جوان تر به نظر می آید.لیفتینگ ابرویا همان بالا بردن ابرو،یک عمل زیبایی محبوب است که هر روز به محبوبیت آن افزوده می شود.

وجود یک ابروی افتاده می تواند باعث برجسته به نظر رسیدن بالای پلک و ایجاد یک ظاهر خسته یا ناراحت شود. در این حالت با توجه به شدت افتادگی ایجاد شده، می توان از روش های درمانی جراحی و غیر جراحی بالا کشیدن ابروها بطور موثر برای ایجاد یک ظاهر جوان تر استفاده کرد تا چشمان بیمار براق تر و سر زنده تر به نظر برسد و وضعیت ظاهری در ناحیه پیشانی اصلاح شود. با وجودی که شما می توانید ظاهر ابرو و پیشانی خود را با عمل جراحی بالا کشیدن پیشانی جوان کنید، در بعضی موارد، روش های درمانی غیر جراحی نیز برای شما کافی هستند و نیازی به استفاده از روش های جراحی نیست. برای مثال تزریق بوتاکس می تواند به صاف شدن خطوط و چین و چروک ایجاد شده در ناحیه پیشانی و بالا رفتن ابروها کمک کند. تزریق بوتاکس برای لیفتینگ ابرویا بوتاکس پیشانی می تواند به تنهایی یا به همراه عمل جراحی افتادگی پلکبرای بیمار استفاده کرد و به این ترتیب ظاهر صورت بیمار را اصلاح کرد.

روش های درمانی بدون جراحی با بوتاکس
امروزه می توان تزریق سم بوتولونیوم (بوتاکس) را در عضلات خاص بدن که مسئول بالاکشیدن ابروها هستند، انجام داد. در این حالت تزریق بوتاکس پیشانی و ابرو می تواند به ریلکس شدن عضلاتی که نقش اصلی در باز نگه داشتن ناحیه چشم و ایجاد ظاهر مناسب برای آن دارند، کمک موثر کند ،عوارض تزریق بوتاکس بسیار ناچیز بوده و نتایج این روش درمانی بین 3 تا 6 ماه ماندگاری و دوام دارد. روش بوتاکس ابرودرمانی بیشتر برای بیمارانی مناسب است که افتادگی خفیف ابرو دارند. هنگامی که این افتادگی کم یا شدید باشد، تزریق بوتاکس در واقع فقط می تواند مشکل افتادگی ابرو را تشدید کند. اماتزریق بوتاکس یک انتخاب عالی برای خطوط افقی ایجاد شده بر روی پیشانی و نیز خطوط عمودی تشکیل شده بین ابروها است.

هنگام استفاده از روش لیفت ابرو با بوتاکس چه اتفاقی می افتد ؟
در اکثر موارد،نحوه تزریق بوتاکس برای لیفت ابروبسیار سریع است. در این حالت جراح معمولاً مواد مورد نظر را در عضلات مسئول کشیدن ابروها به سمت پایین تزریق می کند، زیرا این عضلات عامل اصلی ایجاد افتادگی ابرو یا ظاهر ورم کرده پلک ها هستند. با توجه به اینکه بوتاکس صورت می تواند ارسال سیگنال از سمت اعصاب به عضلات درمان شده را متوقف کند، عضلاتی که می توانند ابرو را بالا نگه دارند خواهند توانست وظیفه خود را بدون وجود نیروی مخالف از طرف عضلاتی که ابرو را به سمت پایین می کشند، انجام دهند ولیفت پیشانی انجام میپذیرد .

علاوه بر این جراح می تواند تزریق بوتاکس را در عضلات عامل ایجاد چین و چروک و خطوط اخم یا دو خط عمودی بین ابروها تزریق کند و به این ترتیب خطوط، ترک ها و چین و چروک های ایجاد شده در این بخش را با کمترین عوارض بوتاکس درمان و صاف نماید.معمولاً انجام این روش درمانی به حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد.عوارض بوتاکس بسیار ناچیز است، ناراحتی بیمار در طول این درمان در سطح حداقل است، زیرا تزریق با استفاده از سوزن های بسیار کوچک انجام می شود. در ادامه مشاهده نتایج تزریق به چند روز تا یک هفته زمان نیاز دارد. با تقبل هزینه لیفت پیشانی هنگامی که این نتایج آشکار شد، معمولاًروش تزریق بوتاکسبرای مدت سه تا چهار ماه دوام و ماندگاری خواهد داشت.

افراد مناسب برای استفاده از این روش
بعضی بیماران انتخاب های بهتری جهت استفاده از روش تزریق بوتاکس برای لیفت وبالا کشیدن ابرودر مقایسه با سایرین هستند. اگر ابروی شما به خاطر حرکت عضلات دچار افتادگی شده است، احتمالاً شما می توانید نتایج بهتری را با تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرودر مقایسه با حالتی مشاهده کنید که مشکل افتادگی ابرو مربوط به از دست دادن بافت چربی در این ناحیه باشد. در بعضی موارد، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که از روش درمانی لیفت ابروبه همراه تقبل هزینه بوتاکس استفاده کند. در این حالت جراحی لیفت ابرومی تواند به بالا آوردن ابرو کمک کند، و تزریق بوتاکس بر کاهش ورفع خط اخمو خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی تمرکز دارد.

استفاده از بوتاکس برای لیفت ابروها واز بین بردن خط اخم دارای مزایای محدود در مقایسه با روش جراحی است. یکی از بزرگترین مزایای بالا کشیدن ابروبه این روش مربوط به عدم وجود دوره ریکاوری پس از درمان است. با وجود این که پس از تزریق بوتاکس لازم است سر برای چند ساعت بالا نگه داشته شود، اما شما می توانید بلافاصله پس از درمان به محل کار خود باز گردید و فعالیت های روزمره مورد نظر خود را انجام دهید. علاوه بر این روش تزریق بوتاکس معمولاً برای اکثر بیماران راحت و بدون درد است. اگر شما در این زمان احساس ناراحتی داشتید، می توانید با جراح خود درباره استفاده از مواد بی حسی موضعی برای کاهش ناراحتی صحبت نمایید.

مشابه زمانی که از عمل جراحی برای لیفت ابرواستفاده می شود، شما می توانید برای نحوه انجام بالا بردن ابرو، تزریق بوتاکس را با سایر روش های درمانی ترکیب کنید. در این حالت شما می توانید از تزریق ژل در سایر نواحی صورت خود به منظور اصلاح خطوط و چین و چروک های ایجاد شده استفاده کنید. علاوه بر این شما می توانید تزریق بوتاکس را قبل یا بعد از سایر انواع عمل جراحی انجام دهید. برای مثال، شما می توانید یک عمل جراحی لیفت و کشیدن پوست صورت برای اصلاح افتادگی در نواحی چانه وکشیدن پوست گردن خود انجام دهید و بطور همزمان از تزریق بوتاکس برای بهبود وضعیت ظاهری ناحیه ابرو بهره گیرید.

معایب درمان با بوتاکس
روش درمانی تزریق بوتاکس دارای معایب محدود می باشد. یکی از مهمترین این معایب طول مدت ماندگاری و دوام نتایج درمان در مقابل قیمت بوتاکس است. در اکثر موارد، نتایج حاصل از تقبل قیمت تزریق بوتاکس برای چند ماه ماندگاری دارد. این موضوع به معنی این است که شما ممکن است به حداکثر 3 یا 4 بار تزریق بوتاکس در هر سال برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید. با وجودی که این نحوه انجام لیفت ابرودر مقایسه با جراحی ارزان تر است و به زمان کمتری نیاز دارد، در صورتی که شما نیاز به تکرار تزریق ها داشته باشید،هزینه تزریق بوتاکس شما هم از نظر مالی و هم زمانی به سرعت افزایش خواهد یافت.

صرف نظر از اینکه شما تصمیم گرفتیدهزینه بالا کشیدن ابرورا با عمل جراحی یا تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و اصلاح ناحیه پیشانی و جوان تر کردن آن تقبل کنید، لازم است که با یک پزشک متخصص که دارای تجربه مناسب در هر دو این روش های درمانی است و در موردهزینه تزریق بوتاکس و جراحی وهزینه لیفت ابروصحبت کنید. به این ترتیب پزشک متخصص با توجه به علت افتادگی پلک چشم می تواند بهترین روش برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد دهد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :