دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

پاسخ برخی سوالات رایج درباره کاشت مو

ازجمله سوالات رایج کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1-آیا کاشت مو برای زنان نیز صورت می گیرد ؟

بله.ریزش مو در زنان تقریباً شایع است. اگرچه الگوی ریزش موی زنان نسبت به مردان متفاوت است و اغلب پشت خط مو کم پشت میشود. روش درمانی مردان و زنان مشابه است.

2-آیا این روش دردناک است ؟
روش کاشت موی FUE دردناک نیست. برای بی حس کردن ناحیه قبل از شروع درمان از بیحسی موضعی استفاده میشود و ازاینرو بیمار در طول کاشت مو به جز احساس سایش مختصر، دردی را احساس نمیکند. پس از کاشت مو کمی قرمزی ایجاد میشود که در عرض چند روز از بین میرود.

3- آیا موهای کاشته شده حساس و سست هستند ؟
خیر، موهای کاشته شده بسیار مقاوم هستند و دائماً رشد خواهند داشت و خصوصیات قبلی خود را حفظ میکنند. بعد از زمان ریکاوری میتوانید مانند قبل موی خود را کوتاه کنید، شانه کنید، رنگ کنید و …

4-آیا بلافاصله بعد از کاشت مو میتوانم به خانه برگشت ؟
بله، در کمال اطمینان میتوانید بعد از کاشت مو به خانه بازگردید. البته درصورتیکه مسیر رانندگی تا خانه طولانی است بهتر است شخص دیگری شما را تا خانه برساند.

5-چه مدت بعد از کاشت مو میتوان به سرکار بازگشت ؟
شما روز بعد از کاشت مو میتوانید به کار خود بازگردید و داشتن یک روز مرخصی کافی است.

6-چه مدت بعد از کاشت مو میتوانم به تمرینات ورزشی بازگردم ؟
تمرینات سبک را میتوانید یک هفته بعد از کاشت مو شروع کنید اما انجام تمرینات شدید را باید طبق دستور متخصص و بسته به روش کاشت مو بین ده روز تا چند هفته متوقف کنید. شنا کردن در استخر را نیز باید حداقل برای ده روز کنار بگذارید.

7-چه زمان میتوان دوباره موها را شامپو کرد ؟
تا یک هفته بعد از کاشت مو باید طبق دستور متخصص و با شامپوی مخصوص موی خود را بشویید و بعدازآن میتوانید به روش عادی سر خود را بشویید.

8-مدت زمان عمل کاشت مو چه مدت است ؟
طول درمان به تعداد موی موردنیاز بستگی دارد. معمولاً کاشت مو بیش از یک روز طول نمیکشد (بین سه تا هشت ساعت). بااینحال، در بعضی از موارد، وقتیکه تعداد تار موی زیادی کاشته میشود، بیمار دوست دارد روش کاشت مو در دو روز صورت بگیرد.

9-آیا پس از کاشت مو جای زخم ایجاد می شود ؟
به لطف مهارت پزشکان متخصص کاشت مو، محلهای درمان در ناحیه های کاشته شده معمولاً به قدری کوچک هستند که جای زخم در عمل قابل تشخیص نیست. جای زخم در ناحیه اهداکننده با موی موجود شما پوشانده میشود.در اغلب موارد، فن آوری های جدید بکار گرفته باعث میشود که خط موی بازیابی شده در عمل قابل تشخیص نباشد.

10-به چند جلسه درمان نیاز است ؟
تعداد جلسات موردنیاز برای بدست آوردن نتایج مطلوب برای هر فرد و بسته به میزان ریزش موی فرد متغیر است. اما بر حسب تجربه، اغلب بیماران حداکثر به دو جلسه نیاز خواهند داشت.

11-نتایج از چه زمانی قابل مشاهده هستند ؟
بیماران میتوانند فوراً پس از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنید و مو پس از درمان به صورت نرمال شروع به رشد میکند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان نرمال است، اما پس ازاین ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد میکند و برای همیشه باقی میماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان میتوانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان میتوان مشاهده کرد.

12-میزان ماندگاری نتایج چه مدت است ؟
نتایج روشهای کاشت مو دائمی هستند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر