دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

ابروان خوش حالت

ابروهای پر و خوش حالت
ابروها بخش مهم و پر طرفداری درصورت هستند.کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو ، تاتوی ابرو که در جامعه ی ما زیادی رواج پیدا کرده از جمله مهم ترین عوامل از دست دادن دائمی ابروها هستند و گاهی برای جبران آن به جراحی زیبایی کاشت ابرو روی می آورند

دلایل ریزش ابرو :
کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلوما ) ، کم کاری تیروئید ، کم پشتی ژنتیکی ، ضربه ، آلوپسی آرئاتا ، ضربه حتی می تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند،تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند.بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو ، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف یا کمی حالت دار دارند ، بهترین انتخاب ها برای جراحی کاشت ابرو هستند.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو :
کاشت ابرو باری افرادی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی ،بیماری ، عفونت یا زیر لبرو برداشتن بیش از حد ، ابروهای کم پشتی دارند یا ابرو ندارند .

نواحی پیوند کاشت ابرو :
نواحی اهدا کننده مو شامل پوست سر می شود که وقتی موها ی این ناحیه به ابرو پیوند زده شده به صورت دائمی رشد می کنند و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند ، برای بدست اوردن نتایج بهتر ، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دوتا دوتا پیوند زده می شود.کاشت ابرو فرایند بسیار ظریفی است و نیازمند قرار دادن موها در برش های بسیار ریز است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده اند و به گونه ای قرار می گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند.

مراحل کاشت ابرو :
اگر چه مراحل کاشت ابرو نسبتا ساده است و تحت بیهوشی موضعی انجام می کیرد و نیاز به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست ، جراح باید برای بدست آرودن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد . در روش کاشت ابرو و گرافت مو باید به صورت جداگانه پیون زده شود که مستلزم استفاده از سوزن هایی می باشد که تنها چند میلی متر پهنا دارندفدر طول این فرآیند ، بی حسی موضعی به بیمار تزریق می شود تا در طول جراحی کاشت ابرو احساس درد نکند ، وقتی عمل کاشت به انجام رسید ، نیازی نیست که بیمار در مراکز کاشت ابرو بستری شود و می تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.

پس از عمل جراحی :
پس از عمل جراحی کاشت ابرو ، کمی خونریزی ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود . ناحیه ی ابرو کمی ورم می کند اما در عرض چند روز این عوارض کاهش می یابند ، همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد.مواظب باشید که ناحیه ی کاشت موی ابرو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند.

نتایج کاشت ابرو به چه صورت است :
نتایج کاشت موی ابرو دائمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد . عموما در یک کاشت مو نتایج کامل در عرض 12 ماه به دست می آید، برای کاشت ابرو ، نتایج کامل در زمان کمتری بدست می آید .مو در سه مرحله رشد می کند ، پس اگر پس از کاشت ابرو شاهد شاهد ریزش مو بودید نگران نباشید طبیعی ست ، رشد مو در افراد محتلف متنفاوت است و با تداوم رشد موی کاشت شده همانند ناحیه اهدا کننده اولیه ، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر