دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

چگونه شامپو بزنیم ؟

استحمام مانند هر کار بهداشتی قوانین خود را دارد مخصوصا شستن سر و موها که به طور معمول از شامپو استفاده می شود.شامپو یک کلمه هندی است و به معنی ماساژ دادن می باشد. در قدیم قبل از اینکه شامپو پدید اید مردم برای شستن از مواد گیاهی مانند سدر استفاده می کردند و متاسفانه امروزه برخی افراد به علت نداشتن اگاهی کافی از مضرات صابون برای شستن مو از صابون استفاده می کنند .

استفاده از شامپوی نا مناسب و عدم به کارگیری روش صحیح استفاده از شامپوباعث اسیب دیدگی موها می گردد. همه شامپو ها دارای ترکیبات سورفاکتانت هستند و عمل زدودن چربی و چرک و سایر آلودگی های روی مو را انجام میدهد.در این مقاله سعی داریم طرز صحیح شامپو زدن را برای شما توضیح دهیم .

1- قبل از استفاده از شامپو موها باید کاملا خیس باشد پس قبل از شامپو زدن 2 دقیقه زیر دوش آب ولرم موهای خود را تنها با آب خیس کنید.
2- مقداری شامپو را به دلخواه بر روی کف دست بریزید و دستها را مالش دهید در واقع کف شامپو باید روی دست شما تشکیل شود و به موها بزنید و همه جای مو پخش کنید.

3- در هنگام ماساژ دادن شامپو با کف دست وبا فشار این کار را انجام ندهید. فشار زیاد روی رشته های مو آنها را از بین می برد. از انگشتانتان به صورت دایره ای و آرام برای ماساژدادن استفاده کنید.

4- موی خود را به خوبی آبکشی کنید تا هیچ اثری از شامپو در موهای شما نباشد .برخلاف حالت دهنده ها ابکشی شامپو باید با دقت انجام شود.
5- پس از خروج از حمام موها را به ارامی و با تعویض کلاه حمام آبگیری نمایید. بنابراین از خشک کردن مو با شدت و در حالی که موها خیس و شکننده است و از شانه زدن موهای خیس جدا اجتناب کنید.بهتر است مو به آرامی و به تدریج و بدون استفاده از سشوار خشک شود.

نوع شامپوی خود را با توجه به نوع مو انتخاب کنید. از انتخاب شامپو بدون نظر پزشک و بر اساس تبلیغ تلویزیون و ... خودداری نمایید. برای موهای خشک یکبار شامپو کردن در حمام و برای موهای چرب تا دو دست شامپو کردن مطلوب می باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات تغذیه مناسبمقالات درباره بیماری هامقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر