عضویتدکتر فقیهیمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدف
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها

دانستنی در مورد کرم های ضد آفتاب

دقت در انتخاب کرم ضد آفتاب

متخصصین پوست , کرمهای ضد آفتاب را از عوامل تشدید بروز جوش های روی پوست می دانند.
افرادی که پوستشان جوش دارد , به منظور محافظت از پوست در مصرف ضد آفتابها دقت و از ضد آفتابهایی که پزشک توصیه می کند استفاده کنند.
عوامل ارثی , استعداد فردی, استرس , دوره عادت ماهانه و آب و هوای گرم و مرطوب از جمله عوامل موثر در بروز جوشهای پوستی است.
گاهی اوقات مصرف غذای خاصی نظیر شیرینی وشکلات بروز جوش را تشدید می کند, یادآور شد: گاهی اوقات جوشها به شکل خفیف هستند که عارضه ای ندارند اما گاهی در موارد شدید باعث ایجاد عوارضی روی پوست می شوند .
اگر تمام روز را در خانه میگذرانید، محافظت طبیعی پوست برای شما کافی است اما دفاع طبیعی بدن نمیتواند در برابر آفتاب کنار ساحل، پیادهروی در یک ظهر داغ و یا هنگام کوهنوردی محافظت چندانی از پوست شما نماید.

استفاده از کرمهای ضد آفتاب، یکی از معمولترین روشهای محافظت پوست درمقابل تابش اشعه زیان آور نور خوررشید است که در میان خانمها رواج بیشتری دارد. نور خورشید حاوی طیف وسیعی از اشعه های مرئی و نامرئی است که بخشی ازآن، به نام طیف ماوراء بنفش، برای پوست انسان مضر بوده و تمامی آسیبهای پوستی از ناحیه آن است.

میزان اشعه ماورای بنفش خورشید در فصل تابستان بیشتر از سایر فصول سال ودر ارتفاعات و مناطق استوایی بیشتر از سایر مناطق است. در فصل تابستان،تابش مستقیم نور آفتاب به پوست، به تدریج آسیبهایی از قبیل آفتاب سوختگی،التهاب و قرمزی پوست، چین و چروک و سرطان پوست را به همراه می آورد.

انواع کرمهای ضد آفتاب کدامند؟
کرمهای ضد آفتاب دارای دو نوع فیزیکی و شیمیایی هستند، ضد آفتابهای فیزیکی مانند یک پرده پوشاننده، سطح پوست را میپوشانند و نور را منعکسمیکنند به طوری که فقط مقدار بسیار کمی از آن جذب پوست میشود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :