عضویتمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفدکتر فقیهی
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

نکات بهداشتی مهم در رابطه با پوست

با مصرف بادام جوانتر شوید
بادام به دلیل سرشار بودن از ویتامین E، خاصیت ضد پیری داشته و از ایجاد چین و چروك پوست جلوگیری میكند. ویتامین E موجود در بادام از جمله ویتامینهایی است كه در اكثر لوازم آرایشی مرغوب استفاده میشود؛ به علاوه این میوه حاوی مقادیر زیادی اسید چرب

است كه به نرم شدن پوست نیز كمك میكند. وجود عنصر سلنیوم در بادام كه به نوعی خاصیت آنتی اكسیدانی دارد، با نفوذ در لایههای پوست از جمع شدن آن خصوصا در قسمت كناره چشم و لبها جلوگیری كرده و به گونهها ظاهر شفافی میبخشد.

با این كه بادام خواص زیبایی و آرایشی فراوانی دارد اما كالری آن هم بالاست و ممكن است باعث چاقی خصوصا در زنان شود، به همین دلیل باید تعادل در مصرف آن رعایت شود.

نکات بهداشتی مهم در رابطه با مو
رشد نرمال مو
مرحله رشد مو بین 2 تا 6 ماه طول می کشد. 0 1درصد از مو در حالت استراحت قرار دارد که 2 تا 3 ماه طول می کشد. در پایان دوره استراحت، مو ریزش پیدا می کند.
وقتی یک مو می ریزد یک مو از همان فولیکل جایگزین آن می شود و چرخه رشد دوباره شروع می شود. موی سر حدود نیم اینچ (تقریبا 25/1 سانتی متر) در ماه رشد می کند. همانطور که افراد مسن تر می شوند میزان رشد مو نیز کند می شود. افرادی که بطور طبیعی بور(بل - و - ن - د) هستند موی بیشتری دارند (مو 000/140) افراد سبزه (000/105 مو ) و مو قرمزها (مو 000/90) . بیشتر ریزش مو در نتیجه سیکل نرمال مو می باشد و از دست دادن روزانه 50 الی 100 عدد غدد مو هیچ عامل نگران کننده ای نیست.

نکات بهداشتی مهم در رابطه با ناخن
سلامت انسان در ناخن ها پیداست
می توان با دقت در ناخن های اشخاص به بیماری های آنان پی برد. بسیاری از مردم سالیانه پول زیادی برای زیبا ساختن ناخن های خود هزینه می كنند حال آن كه غافل هستند با این كارها تنها بیماری های خود را پنهان می كنند.

ناخن انسان به راحتی می تواند نشان دهد آیا شخص مبتلا به بیماری پوستی یا در آستانه ابتلاء به این بیماری است یا بیماری خونی دارد.
اگر در ناخن های خود تغییراتی دیدید در سریع ترین وقت ممكن به پزشك مراجعه كنید چرا كه ناخن ها آیینه تمام نمای اعضای بدن هستند.

نکات آرایشی مهم در رابطه با پوست
برنزه کردن پوست
قدرت برنزه کردن آفتاب به دلیل وجود اشعه ماوراء بنفش آن می باشد. این اشعه که یک درصد کل انرژی خورشید را تشکیل می دهد، قابل جذب ترین اشعه بوسیله پروتئین های سلول های لایه اپیدرم یا روپوست است.
بدین لحاظ پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ابتدا پروتئین های سلولی موادی را آزاد می کنند که سبب اتساع عروق کوچک خونی لایه درم یا میان پوستی گشته و در نتیجه قرمز می شود. این قرمزی پس از چند ساعت تشدید می شود و بعد از سه یا چهار روز به تدریج کاهش می یابد. بنابراین تحت تاثیر اشعه ماورا بنفش، پیگمانتاسیون یا مواد رنگی پوست به سرعت ظاهر می شوند.

شدت تشکیل این مواد رنگی ، بستگی به مدت زمان و چگونگی قرار گرفتن در معرض تابش آفتاب دارد. حمام آفتاب باید از کم شروع شده و به تدریج افزایش یابد. اگر بین دو حمام آفتاب ، سه روز فاصله افتد و بعد یکباره بدن جلوی آفتاب قرار گیرد، خطر آفتابسوختگی وجود دارد. از سوی دیگر، شرایط جوی مانند باد و رطوبت در کیفیت پوست و طیف خورشید ، در تغییر رنگ پوست دخالت دارند.

برنزه شدن کنار دریا
چون قدرت سرد کنندگی آب دریا، بیشتر از هوا می باشد ؛ به عبارت دیگر تماس بدن با آب 20 درجه، احساس سرمای صفردرجه را بر پوست ایجاد می نماید، بنابراین بعد از حمام آفتاب ، وقتی به داخل آب وارد می شویم، احساس خروج از یک محیط 50 درجه و ورود به یک محیط صفر درجه را پیدا می نماییم؛ حال اگر پوست بدن چرب باشد، در آب دریا سرمای کمتری احساس می شود. در سواحل دریا، برای برنزه شدن و جلوگیری از آفتابزدگی باید از روغن یا کرم ضد آفتاب استفاده شود و تمام بدن به آن غشته گردد.

ادامه دارد...


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :