مرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفعضویتدکتر فقیهی
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال

خشكي پوست

بـا افزايش سـن ، سلولهاي پوست آب و چربي كمتري توليد خواهد كرد و لذا احتمال بروز خشکی و کم- آبی پوست بیشتر می شود. پوست کم آب ،پیر و چروکیده به نظر می آید و کدورت خاصی در نمای ظاهری آن بروز می یابد.

براي مقابله با خشكي پوست مراحل زير را طي كنيد :
از مرطوب كننده استفاده كنيد: به خصوص در فـصل پـايـيـز و زمـستان از مرطوب كننده استفاده كنيد. و يا آنكه از سيستمهاي مرطوب كننده خانگي سود برید . بـر خلاف تصور عام هنگامي كه شما در معرض آب قرار مي گيـريد بـدن شـما رطوبت بيشتري از دست مي دهد و بنابرین هر چه بيشـتر در معرض آب قرار گيريد پوست شما خشكتر و پير تر مي گردد. از آب ولرم و يا خنك ( و نـه آب داغ ) براي شسـتشوي بدن خود استفاده كنيد زیرا که آب داغ چربي طبيعي پوست بدنتان را از ميان خواهد برد ، و هرگاه از وان استفاده ميكنيد به آن روغن مخصوص حمام یاBath oil اضافه كنيد. در وان بيش از 15 دقيقه باقي نـمانيد و پس از آن از مرطوب كننده استفاده كنيد.

خواب مناسب : كيفيت خوابيدن شما روي پوست شما تاثير گذار ميباشد. از بالش بزرگ و راحت استفاده کنید.

در مــعرض حرارت قرار نگيـريد : گـرما قـادر اسـت بـه درون پـوسـت رخـنـه كـرده و بـه بافتهاي همبند صدمه وارد كند. هنگام استفاده از سشوار دستي آن را در حالت بسيار داغ قرار ندهيد و جريان هواي گرم را مستقيما بسمت پوست نگيريد. از گرماي نيمروزي نيز پرهيز كنيد.

از عوامل جوي بدور باشيد : هـنگامي كه در تابستان از خانه خارج مي گـرديـد براي محافظت از پوست صورتتان از بادهاي گرم و خورشید سوزناك این فصل ، از ضدافتاب و عینک دودی ومـاسـك صـورت اسـتـفــاده كنيد. پيش از آنكه به شنا برويد از يك مرطوب كننده قـوي اسـتـفاده كـنيد تا از جذب كلر به پوستتان جلوگيري بعمل آيد.

شستشوي چشمي : براي برطرف كردن چشمان پف كرده يك كتري چاي دم كـنيد و بگذاريد تا خنك گردد و سپس چشمها را با آن شستشو دهيد و يا بـه مـدت چنـد دقـيـقه پلک چشم هايتان را کمپرس سرد کنید تا پـف چشمانتان تقليل يابند.

آب فـراوان بـنوشيـد : مـتـخصصين تـوصـيه مي كـنـند كـه حـداقـل روزانـه 8 ليـوان آب بنوشيد. اين كار حقيقتا شرايط پوست را بهبود مي بخشد.

تغذيه مناسب براي جوان باقي ماندن و سلامتي پوست ضروري ميباشد. بـه نكات زير توجه كنيد :

* مطمئن شويد رژيم غذاييتان حاوي ويتامينها و مواد معدني ضروري ميباشد.

* آنـتـي اكسيدانها كه شامل ويتـاميـن A,C,E مي بـاشـنـد صـدمـات نـاشي از نور خورشيد را كاهش ميدهند. ويـتـامين A سرعت بـازسـازي سـلـولها را افـزايـش، رشد سلولها را عادي و جريان و تشكيل كلاژن را افزايش ميدهد.

* سبزيجات و ميوه جات تازه منبع خوبي از ويتامين A و C بوده درحالي كه مصرف آجيل ويتامين E بدن را تامين خواهد كرد.

* روي ماده معدني ضروري براي توليد كلاژن ميباشد(بافت پشتيبان پوست).جگر گـوساله و گـاو، گـوشت لخم گاو، تخمه آفتاب گردان، بـادام زميني و پنير مـنـابـع خوبي از روي ميباشند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :