عضویتمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفدکتر فقیهی
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

آرایش و پیری یا جوانی پوست

به طور معمول مواد آرايشي صورت برای پوشاندن نواقص لکه ها و افزایش جذابیت پوست به کار می روند.

مواد و کالاهای آرایشی بايد غيرحساسيت زا و ضد آکنه ( non-comedogen ) باشد . محصول نبايد منافذ را بپوشاند و باعث دانه های سرسیاه شود . مواد آرايشي حاوي ضد آفتاب مفید بوده و باعث جلوگيري از سرطان پوست و چروک مي شوند .

استفاده بيش از حد از کرم و پودر صورت ؛ مي تواند چهره شخص را پيرتر نشان دهد و باعش خطوط کشیدگی در اطراف پلکها شود.

در سنين میانسالی پوست تازه و مرطوب بسيار مناسب تر از پوستی خشک است و لذا " فورمولهاي آرايشي كرمي كه حاوي مرطوب كننده هستند، تاثيري نرم تر و زيباتر دارند." استفاده از پودر تنها بايد در اطراف چشم، كه استفاده از كرم موجب تشديد چروك هاي اطراف آن مي شود، استفاده شود و پوشاندن تمام چهره با پودر توصيه نمي شود .

cosmoceuticals :
محصولات مراقبت از پوست هستند که براي بهتـرسازي آرايـش و صاف کردن پوست طراحي مي شوند . اين محصولات عملکرد پوست را بهبود بخشيده و از پيري پوست جلوگيري می کنند ، شامل آلفا هيدروکسي اسيد ها:مثل گليکوليک اسيـد و بتاهيدروکسي اسيد مثل سالسيليک اسيد .هستند.

آلفا هيـدروکسي اسيـدها پـوسته انـدازي پوست را افـزايـش مي دهند ،و ظاهر پوست را صاف تر و شفاف تر مي کنند و احساس نرمي را بيشتر مي کنند . بعضـي ويتاميـنها مثل ويتامين A ظاهر پـوست را جوان تـر مي کنـنـد ، اما ممکن است پوست را خشک يا تخريب کننـد ، لذا بـايـد تحت نظر پـزشک متخصص پـوست استفاده شـونـد .

متخصصيـن پوست مي دانند ايـن مواد چگونه بايـد استفاده شوند و مي توانـنـد رهنمودهايي را بـراي داشتـن پوستي سالم به بيماران ارائه نمايند . ضد آفتابها از پـيـري و سرطان پوست ناشي از آفتاب جلوگيري مي کنند و بهتـر است براي همه افـراد با هر نوع پوستي استفاده شونـد .

آنچه که يک متخصص پوست انجام مي دهد :
مـواد آرايـشي و محصولات مـراقـبـت از پـوسـت بخشي از نـيـازهاي روزانـه ي افـراد هستـنـد . اگر مشکلي ايجاد شود يـک متخصص پوست مي تواند مشکل را تشخيص دهد و درمان کند .

Patch test ممکن است بـراي تشخيص بـه کار رود ، اگر به ترکيـبـي در يک محصول حساسيت وجود داشته بـاشد ، متخصص پـوست مي تـوانـد به شما تـوصيـه کنـد چه محصولاتـي بـراي شما مناسب و چه محصولاتي نامناسب است و اطلاعات کافي در مورد مواد آرايشي مناسب و محصولات مراقبت پوستي مطمئن در اختيار شما قرار دهـد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :