مرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفدکتر فقیهیعضویت
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

گودی و تیرگی دورچشم

گودی و تیرگی دور چشم

گودی و تیرگی دور چشمازجمله مشکلاتی هستند که به شدت بر زیبایی چشم‌ها و چهره‌ی شما تأثیر می‌گذارند. نگرانی از گودی یا تیرگی زیر چشم علت مراجعه‌ی بسیاری از مراجعان به مطب برای رفع مشکلات پوست و مو محسوب می‌شود.

چروک‌های چشم دو دسته هستند:
چروک‌های پنجه کلاغی:
چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه‌ی چشم مشاهده و با خندیدن تشدید می‌شوند. درمان این چروک‌ها تزریق بوتاکس است.
چروک‌های زیر چشم:
این دسته از چروک‌ها زیر چشم قرار گرفته‌اند و درمان اصلی آن‌هاتزریق ژل و فیلرو مواد هیالورونیک غیر حجم‌دهنده است. به عنوان درمان مکمل برای این نوع چروک‌ها از لیزرجوانسازیغیر تهاجمی هم استفاده می‌شود.

بنابراین؛ برای درمان چروک‌های دور و زیر چشم در اغلب افراد به ترکیب درمانیبوتاکس و فیلر مرغوب مناسب دور چشم نیاز داریم.

انواع فیلرها

فیلرهای مرغوب مناسب دور چشم انواع مختلفی دارند،اما فقط پزشک شما می‌تواند تصمیم بگیرد کدام یک از این چهار مورد برای نوع چروک یا گودی و تیرگی دور چشم شما مناسب هستند. از لحاظ کیفیت و هزینه، فیلرها تقریبا مثل یکدیگرند، اما از لحاظ ساختار مولکولی، میزان جذب آب، شکل خوابیدن زیر بافت پوست و … تفاوت‌های ظریفی با هم دارند. پزشک شما بر اساس فاکتورهای متعدد، مانند عمق و فرم گودی و چروک‌ها، سن، ضخامت پوست، میزان چربی زیر پوست و … نوع فیلر مناسب را برایتزریق ژل و فیلرانتخاب می‌کند.

دلایل تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم می‌تواند دلایل زیر را داشته باشد:

* نازکی پوست و دیده شدن عروق

* دلایل ژنتیک و ارثی (که بسیار شایع هستند)

* سیگار کشیدن و کم خونی

تیرگی‌های ژنتیک در صورتی که با گودی همراه باشند، پس از تزریق فیلر حدود 50 درصد کاهش می‌یابند. با کمک لیزرهای غیر تهاجمی و تزریق هیالورونیک‌های غیر حجم‌دهنده این تیرگی‌ها بهتر و بهتر می‌شوند، اما در مجموع از سخت‌ترین موارد درمان به شمار می‌آیند.
کشیدن سیگار و کم‌خونی از عوامل مهم دیگری هستند که در ایجاد گودی و تیرگی زیر پوست اثرگذارند. تا زمانی که به سیگار کشیدن ادامه می‌دهید یا کم‌خونی شما درمان نشده باشد، هیچ درمانی برای تیرگی دور چشمتان موثر واقع نخواهد شد.

آیا کرم‌های دور چشم تأثیر درمانی دارند؟
کرم‌های دور چشم که تحت عنوانضد تیرگییاضد پفدر بازار به فروش می‌رسند، به تنهایی تأثیر کمی دارند. تأثیر درمانی این کرم‌ها زمانی بیشتر می‌شود که تزریق فیلر یا درمان‌های دیگر مثل لیزرهای غیر تهاجمی را انجام داده باشید. این کرم‌ها در کنار این درمان‌ها تأثیر بیشتری خواهند داشت اما به تنهایی خیلی مؤثر نیستند. به طور کلی از کرم‌های دور چشم، نمی‌توان انتظاری بیش از مرطوب کنندگی و کمی تأثیر ضد چروک و تیرگی داشت. بنابراین، هرگز سراغ کرم‌های گران قیمت نروید و از برندهای طبی و تأیید شده روزی دو بار استفاده کنید.

آیا گودی دور چشم قابل درمان است؟
گودی دور چشم، با تزریق فیلرهای مرغوب طی یک یا دو جلسه و به فاصله دو یا سه هفته کاملا قابل درمان است. البته حدود 20 درصد از افرادی که گودی دور چشم دارند، به دلیل نازکی زیاد پوست مورد مناسبی برای تزریق فیلر نیستند.گودی و تیرگی زیر چشم با روش‌های غیر جراحی هم قابل درمان است.
تزریق فیلر یا همان هیالورونیک دور چشم کار بسیار ظریف و حساسی به شمار می‌رود. کیفیت فیلر تنها بخشی از رضایت‌بخش بودن نتیجه را موجب می‌شود. تجربه و تبحر پزشک‌تان عامل مؤثر دیگری است که باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید.

پف دور چشم چه انواعی دارد؟
دو نوع پف دور چشم وجود دارد:
1-پف غیر واقعی که در اثر از بین رفتن بافت زیرین یا آب شدن کلاژن و الاستین نواحی اطراف صورت پف دیده می‌شود.
2-پف واقعی که در اثر تجمع آب و ادم (edema) و جابه‌جایی بافت چربی ایجاد می‌شود.
تشخیص این دو مورد فقط با معاینه بالینی و ویزیت دور چشم شما به صورت حضوری امکان‌پذیر است. پف واقعی فقط با جراحی پلاستیک قابلیت درمان دارد. این در حالی است که پف غیر واقعی از موارد بسیار حساس و سخت درمان با فیلر دور چشم محسوب می‌شود و ظرف دو تا سه جلسه تدریجا قابل درمان است. پس اگر پف دور چشم دارید، دو روش کاملا متفاوت (جراحی یا فیلر) می‌تواند به عنوان درمان شما به کار گرفته شود. تشخیص نوع روش درمان فقط در جلسه معاینه امکان‌پذیر خواهد بود.

درمان گودی و تیرگی چشم با فیلر
درمان گودی و تیرگی دور چشم با فیلر معمولا به این صورت انجام می‌شود که در جلسه اول 1سی‌سی تزریق می‌شود. 20 تا 30 درصد تیرگی در موقع تزریق برطرف می‌شود و حدود 20 درصد دیگر بعد از اینکه فیلر جا بیفتد.

گودی و تیرگی زیر چشم این مراجع با تزریق فیلر درمان شد
معمولا یک سی سی در جلسه اول تزریق می‌شود و بعد از حدود یک ماه اگر نیاز بود سی‌سی دوم. در مواردی که شدت گودی و تیرگی زیاد باشد به تزریق 2 سی‌سی در 2 مرحله و به فاصله یک ماه نیاز است. در نهایت تزریق فیلر می‌تواند حدود 30 درصد تیرگی و 60 تا هفتاد درصد گودی را اصلاح می‌کند.

فیلرها چقدر ماندگاری دارند؟
ماندگاری فیلرهای هیالورونیک در ناحیه دور چشم حدودا یک سال تا یک سال و نیم است، اما ماندگاری اثرات جوانسازی و تحریک کلاژن سازی هیالورونیک‌های مرغوب و تاپ برند 5 سال به طول خواهد انجامید.
اگر گودی، تیرگی و چروک دور چشم دارید هر چه زودتر اقدام کنید، زودتر درمان خواهید شد. مانند سایر مشکلات سلامتی پیشگیری همیشه بر درمان اولویت دارد. در مجموع بسیاری از مشکلات دور چشم اعم از تیرگی، گودی، چروک و پف را می‌توان با ترکیبی از بوتاکس ، فیلر دور چشم، تزریق هیالورونیک‌های غیرحجم‌دهنده یا همان ها و لیزرهای غیرتهاجمی جوانسازی درمان کرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :