عضویتدکتر فقیهیمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدف
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟

درمان جای جوش قسمت اول ساب سیژن

جای جوش مانند خودجوش صورت مخرب زیبایی فرد است و پوشاندن و مخفی کردن آن به همان اندازه دشوار است. درمانهای خانگی رفع جای جوش صورت در اکثر موارد به تنهایی کافی نیستند و آرایش نیز نمیتواند جای جوشهای عمیق و حفره حفره را بپوشاند. درمان ورفع جای جوش ارائه شده توسط پزشک متخصص تأثیر چشمگیری بر زندگی بسیاری از بیماران گذاشته است. هیچ دلیلی وجود ندارد که به علت جوش صورت جای جوش را روی صورت خود تحمل کنید و با عاملی به اجبار کنار بیابید که مانع درخشش شخصیت و زیبایی واقعیتان میشود و توجه دیگران را به نحوی ناخوشایند به خود جلب میکند.

ساب سیژن
درعمل ساب سیژن، سوزنی با لبه تیز برای بریدن اتصال های جای جوش ایجاد کننده فرو رفتگی در سطح پوست وارد پوست میشود.

در این روش درمان آکنه واز بین بردن جای جوش از سوزن نوکور با گیج ۱۸ استفاده میشود. سوزن نوکور، سوزن خاصی است که نوک باریک و لبه تیز دارد و به کمک آن، لایه دوم پوست (درمیس) بریده میشود. پس از تعیین نوع درمان رفع جای آکنه، این ناحیه علامتگذاری میشود و با کرم بیحس کننده موضعی و تزریق لیدوکائین موضعی بیحس میشود. سوزن نوکور با زاویه ۸۰ درجه وارد پوست میشود و با حرکت ضربه ای به جلو و عقب و با حرکت برف پاک کنی به چپ و راست جای جوش های لایه میانی پوست که سطح پوست را به پایین میکشد بریده میشود.

ساب سیژن ممکن است اندکی ناراحت کننده باشد، اما نهایت تلاش به کار برده میشود تا ناحیه مورد نظر پیش از ورود سوزن بیحس شود. اکثر بیماران به جز درد سوزن بیحسی هیچ چیز دیگری احساس نمیکنند.ساب سیژن عوارض جانبی بسیار کمی دارد. بیمار گاهی پس از ساب سیژن با کبودشدگی و درد مواجه میشود و در صورت شکافته شدن رگ نیز خون زیر پوست جمع و لخته (تشکیل هماتوم) میشود، که البته شبیه کبودشدگی است و تنها تفاوتشان طولانی تر شدن زمان رفع هماتوم است. خطر بروز عفونت یا درد مزمن نیز بسیار پایین است.

ساب سیژن عملی نیست که در یک نوبت به طور کامل انجام شود. پس از چند بار تکرار شدن درمان جای جوش صورت، انتظار میرود که جای جوش به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد بهبود یابد. ساب سیژن بهترین نتیجه را زمانی به دست میدهد که در کنار دیگر روشهای درمان جای جوش، مانند پرکننده ها و بازسازی و تجدید سطح با لیزر CO2 به کار برده شود.اکثر بیماران به ۲ تا ۶ جلسه درمان جوش با سابسیژن نیاز دارند. بیمار میتواند پس از جلسه سوم از پرکننده ها برای پر کردن جای جوش استفاده کند یا مستقیماً از بازسازی با لیزر بهره بگیرد.

مزایای این روش رفع جای جوش عبارتست از :
1- بستری نشدن و عدم نیاز به استراحت
2- حداقل خطرات و عوارض
3- کاهش جای جوشهای با شکل بشقابی و با پایه گسترده
4- مکمل دیگر روشها و رویکردهای درمانی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :