عضویتدکتر فقیهیمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدف
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
آفتاب سوختگی و راه کار درمانی آن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تاثیر هیرفیلر بر رشد مجدد موها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال

پی آر پی روشی موثر در درمان جای جوش

آثار جوش در صورت، یک ناراحتی مضاعف برای مبتلایان به آکنه است. پس از احساس بد داشتن جوش ها، حال فرد با عواقب و عوارض ناخوشایند آن روبرو می شود، لک های قرمز یا تیره رنگ، فرو رفتگی و یا برآ مدگی های پوستی. آثار وجای جوش بیشتردر صورت وقسمت بالاتنه بدن ظاهرمیشوند.لک آکنه، نوعی از افزایش رنگدانه پوستی است و وقتی بر جای می ماند که جوش به مرحله پایانی خود رسیده است.

اینها مسطح هستند و بر روی لایه های فوقانی پوست جای گرفته اند. لک آکنه دوام خیلی بیشتری از خود جوش دارد. بیمار در می یابد که این لک برای هفته ها یا ماهها پابرجاست.جای جوشها بسیار شبیه به لک های آکنه هستند.در واقع اسکارها هم نوعی افزایش رنگدانه هستند.تفاوت اصلی آن نسبت به لک ها این است که در این جا صدمه بیشتری به پوست و بافت های زیر جلدی وارد آمده است.برخلاف لک ،اسکار محو نمی شود.آنها اغلب دائمی هستند،مگر اینکه درمان شوند.اسکار های آکنه وقتی ایجاد می شوند که خود آکنه به کلاژن ( نوعی پروتئین رشته ای در پوست ) و پوست صدمه بزند.خوشبختانه،اسکارمی تواند توسط ترکیبات پرکننده،ترکیبات شیمیایی ، لیزردرمانی وپی آر پی درمان شود.

درمان با PRP
درمان اسکارآکنه بوسیله پی آر پی PRP یک روش سازگاربابدن به معنای واقعی کلمه است. طول مدت زمان آماده سازی و تزریق پی آر پی در حدود ۲ ساعت طول می کشد.

روش انجام کار چگونه است ؟
مقدار کمی ازخون بیماربرای تولیدپلاسمای غنی ازپلاکت(PRP)گرفته می شود.به محض فعال شدن،پی آر پیPRPاز طریق سرنگ و سوزن های مخصوص به داخل پوست تزریق می شود.

این روش چگونه عمل می کند ؟
با ایجاد کانال های میکروسکوپی به پی آر پیPRP اجازه می دهیم به عمق پوست مبتلا به اسکارآکنه نفوذکند تاپاسخ التیام بخشی زخم آغاز گردد. پاسخ به
پی آر پیPRP،تکثیرکراتین وسیتوفیبروبلاستهاست که این خود تولید پوست جدید راتحریک می کند.پی آ رپیPRPعلاوه بردرمان جای جوش،با ایجادعروق خونی جدید،باعث افزایش نشاط پوست شما می شود.عروق خونی جدید،مواد مغذی حیاتی را در جهت حفظ سلامتی پوست فراهم می کنند.

آیا این عمل درناک است ؟
پی آر پیPRPروشی ساده و راحت، همراه با دردی خفیف است.ازبی حسی موضعی و سرما برای کاهش درد و راحت ترشدن درمان استفاده می شود.

بعد از چه مدت می توان به فعالیت های عادی برگشت ؟
به طور معمول ،هیچ مدت زمان از کار افتادگی وجودندارد و فرد می تواند به سرعت به فعالیت های عادی خود برگردد.ممکن است مختصری قرمزی وگهگاهکبودی ناحیه تحت درمان تاچند روزپس از درمان وجود داشته باشد.میک آپ می تواندبلافاصله پس ازدرمان استفاده شود.

به چند جلسه از درمان نیاز می باشد ؟
جای جوشها پس ازچند روزازاولین درمان بهتر به نظر خواهند رسید وبهبودآنها برای چندماه آینده ادامه خواهد یافت.در اسکار های آکنه شدیدممکن است نیازبه5 تا 10جلسه درمانی، به فواصل4 تا 6هفتههای باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :