دکتر فقیهیعضویت
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

عادتها و عواملی که به پوست آسیب می رساند

كشيدن سيگار
نيكوتين، جرم توتون و دود، حجم خون را در پوست افزايش مي دهند. اين امر موجبشل شدنو فقدان انعطاف لازم در پوست مي گردد. علاوه بر اين كشيدن سيگار موجب از بين رفتن درخشندگي پوست و كدر شدن آن شده و به پوست ظاهري زرد مي بخشد. پوست به اكسيژن نياز دارد زيرا اكسيژن به ساخت كلاژن و الاستين كمك مي كند و گردش خون را در پوست سريع مي سازد. ورزش بهتراز هر محصول آرايشي جهت بالا بردن ميزان اكسيژن پوست عمل مي كند. روزانه سي دقيقه پياده روي با قدم هاي تند به مراتب مفيدتر از خريد يك محصول آرايشي با قيمت بالا است. بسياري از اين فرآورده هاي شيميايي تاثيري بر افزايش ميزان اكسيژن پوست ندارند.

الكل
نوشيدن الكل پوست را دهيدراته مي كند، رگ هاي خوني را گشاد مي سازد و حتي مي تواند سرخي بيمارگونه ي پوست را وخيم تر نمايد.

نورخورشيد
همه ي ما اكنون مي دانيم كه نور خورشيد تا چه اندازه براي پوست زيان آور است پس چرا اجازه مي دهيد چهره تان در برابرنور خورشيدچون يك ماهي تابه سرخ شود؟ چرا با قرار گرفتن در برابر نور خورشيد چروك ها را به پوست چهره تان مهمان مي كنيد ؟ مي توانيد با كمك كرم هاي ضد آفتاب تا حدي از اثرات زيان بار نور خورشيد بكاهيد بنابراين روز خود را با مصرف اين كرم ها آغاز كنيد و يا شب ها از منزل خارج شويد من همواره از كرم ضد آفتاب مرطوب كننده با SPF حداقل پانزده استفاده مي كنم.

راديكال های آزاد
با كپسول هاي حاوي ويتامين E به جنگ راديكال هاي آزاد برويد يك عدد كپسول ۱۰۰۰ ميلي گرم را با قيچي برشك كوچكي بدهيد و يا از يك سنجاق تميز براي سوراخ كردن آن استفاده كنيد محتويات كپسول را مستقيماً روي پوست بماليد و يا آن را با كمي مرطوب كننده مخلوط كنيد.

افراط در خوردن
پرخوري مي تواند بدنتان را دچار كبود مواد مغذي سازد. به دنبال نارسايي مواد مغذي دربدن، پوست نازك مي شود و خيلي زود و به آساني آسيب خواهد ديد و ديگر طراوت و شفافيت گذشته را نخواهد داشت. علاوه بر اين چاقي و لاغري هاي متعدد پوست را شل و آويزان مي كند.

داروها
برخي از داروها مي توانند موجب حساسيت پوست نسبت به نور شوند. زماني كه دارو مصرف مي كنيد. به ويژه آنتي بيوتيك، درباره ي اثرات جانبي آن از دكتر توضيح بخواهيد شايد لازم باشدطول مدت درمان و استفاده از دارو،پوست خود را در برابر نورخورشيد قرار ندهيد.

تلفن
چطور ممكن است تلفن دشمن سلامتي پوست باشد ؟ آيا شما نيز ترك هاي ريزي در اطراف چانه تان مي بينيد ؟ احتمالاً اين ترك ها به دليل تكيه دادن گوشي تلفن به چانه تان است اين ترك ها مي توانند محل تجمع باكتري ها گردند. هر روز گوشي تلفن را با الكل پاك كنيد و سعي كنيد عادت تكيه دادن گوشي تلفن به صورتتان را از بين ببريد.

نرمش ماهيچه هاي صورت
با اين تصور كهورزشبراي ماهيچه هاي بدن مفيد است اين طور به نظر مي رسد كه ورزش ماهيچه هاي صورت نيز آنها را تقويت مي نمايد اما در واقع اين كار عامل تشكيل چروك هاي صورت خواهد بود. زماني كه ماهيچه اي را نرمش مي دهيد، پوست روي ان چروك مي شود.

ويتامين A
با وجود اين كهويتامين Aبراي پوست ضروري و مفيد است اما مصرف بيش از حد آن موجب آسيب رساندن به پوست مي گردد. اگر هر رو بيش از ۴۵۰۰ گرم آب ميوه يا سبزيجات حاوي ويتامين A بنوشيد پوستتان به تدريج شكننده، نازك و حساس خواهد شد و زرد به نظر خواهد رسيد.

يخ
شايد شما هم شنيده باشيد كه چگونه برخي از ستارگان سينما پوست چهره شان را با فرو بردن صورتشان درون ظرف پر از مكعب هاي يخ، سفت و كشيده مي كنند اما شما به هيچ وجه چنين كاري نكنيد تنها اثر اين كار شكسته شدن مويرگ هاي چهره است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :