دکتر فقیهیعضویت
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)

سلولیت چیست و راهکارهای درمانی آن

اگر مبتلا به سلوليت هستيد بايد بدانيد تنها نيستيد. بيش از ۸۰ درصد از زنان از اين تورم هاي چربي در زير پوست خود رنج مي برند.گرچه نمي توان سلوليت را درمان كرد اما اجازه ندهيد ديگر به شما بقبولانند كه هيچ روش موثري براي كاهش و بهتر نمودن ظاهر آن وجود ندارد.

سلوليت چيست ؟
سلوليت به معناي جمع شدن چربي اضافي، مايعات و سموم در زير پوست است. فرآيند تشكيل سلوليت از بلوغ آغاز مي شود اما معمولاً در زنان جوان قابل شناسايي نيست زيرا پوست اين گروه از زنان هنوز داراي قابليت ارتجاع است.

اندرمولوژی
اين سيستم با روش ماساژ و مكش كار مي كند و به درمان ظاهر اسفنجي شكل و بر آمدگي هاي زير پوست در افراد مبتلا به سلوليت مي پردازد. اين روش تنها درماني است كه توسطFDA تاييد شد ه است. اندرمولوژي غشاي سلول هاي چربي را پاره مي كند و بديسلول هاي چربين شكل انها بار ديگر با چربي بر نخواهند شد. سلوليت هم چنين موجب مي شود كه رشته هاي بافت همبند كشيده شده و به پوست، ظاهري پر از چاله و چوله دهد.اندرمولوژي ظاهر پوست را نيز بهبود مي بخشد . درمان، حدود پانزده جلسه طول خواهد كشيد و در دوره ي درماني بيش از ۵/۲ سانتي متر از بافت چربي برداشته خواهد شد.

نكته :
تركيب روش اندر مولوژي با ليزر نتايج بهتري خواهد داشت. امواج ليزر سلول هاي چربي را از بيرون ذوب مي كند و قبل از شروع ماساژ از آن استفاده مي شود. درهر دوره درماني با اين روش مي توان در عرض پانزده جلسه ۷۰۰ گرم از چربي هر ران كاست.

رادیو فركانسی RF
Unipolar RF نسبتا عمقی نفوذ كرده حدود 20mm وبنابراین هم پوست وهم بافت چربی زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد .ولی bipolar RF عمق كمتری در پوست 2-4mmنفوذ میكند وفقط روی پوست اثر می گذارد وكلاژن سازی در آن را تحریك می كند وسبب سفت تر شدن وجانسازی پوست می گردد .در این دستگاه از هردو نوع RF یعنی unipolar و bipolar بطور همزمان استفاده شده است . گمان می رود كه تركیب آنها اثری مضاعف بر روی كلاژن سازی وكاهش چربی داشته باشد .

ويتامين درمانی
تركيب كارنيتين L و كوآنزيم Q 10 نتايج مثبت و فوق العاده اي داشته است. كارنيتين L، چربي را از درون سلول های چربي بيرون مي كشد و آنها را خالي و باز مي كند. در همين حال كوانزيم Q 10چربي را به داخل ماهيچه ها و ساير سلول هاي بدن مي برد و آنها مي توانند چربي را سوزانده و به انرژي تبديل کنند.

جلبک
اين ماده اصلي ترين ماده تشكيل دهنده ي جديدترين قرص جادويي درمان سلوليت است. نوعي از جلبك هاي درماني كه غني از يد هستند قادرندت تيروئيدرا فعال كرده و بدين شكل بر سرعت متابوليسم اضافه مي كنند.

كافئين
اين ماده اصلي ترين ماده موجود در كرم هايدرمان سلوليت است. سري به فروشگاه فروش قهوه بزنيد. مقدار دانه ي قهوه خريداري كنيد و براي درمان سلوليت از آنها استفاده نماييد. برخي از مانكن ها هر روز صبح كنار وان حمام مي نشينند و دانه هاي قهوه را بر روي پوست خود مي مالند. اين درمان اگر با دانه هاي گرم قهوه انجام گيرد نتيجه ي بهتري در بر خواهد داشت بنابراين دانه هاي قهوه را در ماكروفر گرم كنيد. دانه هاي قهوه را در كيسه ي پلاستيكي قرار دهيد و سپس آنها را با كمك ليف بر روي پوست خود بماليد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :