عضویتدکتر فقیهی
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

تشدید حساسیت پوستی در فصل بهار

حساسیتهای پوستی در فصل بهار تشدید میشوند.
حساسیتهای پوستی در فصل بهار تشدید میشوند و با علائمی نظیر خشکی پوست دست و پا، قرمزی چشم، پوسته ریزی بدن و خارش همراه است . آبریزش بینی، عطسه، سرفه و خارش گلو از علائم حساسیت فصلی بوده و در موارد شدیدی از آلرژی، بیمار با علائم تنگی نفس، تورم دهان و گلو مواجه میشود و در صورت عدم درمان منجر به بروز آسم خواهد شد. عامل اصلی بروز حساسیت پوستی، خشکی هوا، گرده افشانی گیاهان و استفاده از شوینده ها بدون پوشیدن دستکش است.

در مواردی نیز مصرف بی رویه برخی داروها و عامل ژنتیک منجر به بروز حساسیت های پوستی می شوند.حساسیت های پوستی معمولا در اطفال و افراد مسن بیشتر دیده میشود. آنتی هیستامین جزو داروهای درمانی حساسیت های پوستی است، اما به هیچ عنوان خوددرمانی با این دارو را توصیه نمی کنیم. در موارد شدیدی از حساسیت های پوستی حتما باید به پزشک متخصص مراجعه شود تا از داروهای ضد حساسیت متناسب با شدت بیماری استفاده شود. بیمارانی که دچار حساسیت های پوستی هستند باید از انداختن زیورآلات بدلی که دارای نیکل است، خودداری کنند.

لباسهای پشمی عاملی برای افزایش حساسیت های پوستی به شمار می آیند، تاکید کرد :
در صورتی که دچار علائم حساسیتی هستید باید از پوشیدن لباسهای پشمی دوری کنید. استفاده از مرطوب کننده های پوستی، استحمام مرتب و شستو شوی پوست با شوینده هایی که حاوی مواد مرطوب هستند در تخفیف و بهبود علائم پوستی موثر است.

نقش تغذیه در حساسیتهای پوستی :
تغذیه نقش بسیار موثری در شدت و ضعف علائم حساسیت های پوستی دارد؛ به طوریکه مصرف پروتئین، ویتامینها، میوه و سبزیجات تازه در بهبود علائم بیماری تاثیرگذار است. مصرف غذاهای فست فود، کنسرو شده، سوسیس و کالباس علائم بیماری را تشدید کرده و موجب آزار بیمار می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :