دکتر فقیهیعضویت
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)

با این مواد غذایی ، جوانی و زیبایی خود را حفظ کنید

بعضی مواد غذایی تنها برای سیر شدن و لذت بردن خورده میشوند اما خوردن بعضی دیگر علاوه بر اینكه لذت بخش است میتواند در سلامت و زیبایی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد، موادی كه میخورید میتوانند تاثیر زیادی روی زیبایی و سلامتتان داشته باشند، مهم این است كه چه بخورید و چگونه بخورید. بعضی مواد غذایی وقتی پخته شوند اثر بیشتری خواهند داشت و بعضی برعكس

بادام یک منبع عالی بعنوان ضدآفتاب خوراكی
بادام میتواند روی سلامت پوست و زیبایی شما تاثیر بسیاری داشته باشد. بادام در واقع همچون یك بمب ویتامین E است و میتواند به خوبی از پوست شما در مقابل آفتاب محافظت كند. در آزمایشاتی كه انجام شدهاست به داوطلبان شركتكننده در آزمایش روزانه 14 میلیگرم ویتامین E(معادل 20 بادام) دادند بعد مشاهده شد مقاومت پوست این افراد در مقابل آفتاب نسبت به دیگران بهشدت افزایش پیدا كرد و پوستشان در مقابل اشعه ماورا بنفش كمتر آسیب دید. ویتامینE بهعنوان یك آنتیاكسیدان عمل كرده و به سلولهای پوستی كمك میكند و از خود در مقابل اشعه فرابنفش خورشید و سایر عوامل محیطی تولیدكننده سلولهای مضر رادیكال آزاد محافظت ميكند.

هویج ،میوه ای که جوشها را بهبود میدهد
هویج به دليل داشتن ویتامین A میتواند مانع شكل گرفتن سلولهای اضافی روی سطح خارجی پوست شود بنابراین از جوش زدن پیشگیری ميكند، به عبارت بهتر باید گفت، این سطح خارجی پوست جایی است كه سلولهای مرده با سموم و چربی پوست مخلوط میشوند و منافذ پوستی را مسدود میكنند و در نتیجه با كنترل تولید بیشاز حد سلولهای جدید میتواند این فرآیند را بهبود بخشد و مانع جوش و آكنه شود اما دلیل دیگری هم برای هویج خوردن وجود دارد؛ ویتامین A همچنین مانع شكل گرفتن سلولهای سرطانی پوست میشود. سعی كنید حتما روزانه چند هویج كوچك بخورید.

چای سبز را داغ بنوشید
وقتی چای سبز داغ است، دم كردن چای باعث آزاد شدن نوعی آنتیكسیدان به نام كاتهچین میشود، این آنتیكسیدان خواص ضدالتهاب و ضدسرطان دارد(این آنتیكسیدان وقتی چای سرد میشود، كم میشود، بنابراین وقتی چای داغ است آن را بنوشید.) در سال 2007 نتایج پژوهشی در مجله تغذیهای زیست شیمی منتشر شد كه عنوان میكرد نوشیدن 2 تا 6 فنجان چای سبز نه تنها مانع سرطان پوست میشود بلكه میتواند آسیبهای پوستی ناشی از آفتاب را خنثی كند.

استفاده از بذر کتان چروكها را كاهش میدهد
ممكن است تا به حال نام بذر كتان را نشنیدهباشید ولی باید بدانید، این دانه مقدار فراوانی اسیدهای چرب امگا3 دارد و امگا3 میتواند لكهای قهوهای ناشی از پیری را پاك كند و خطوط و چروكهای ریز پوستی را بهبود دهد. مجله معتبر تغذیه انگليس گزارش كردهاست در پژوهشی از داوطلبان خواسته شده روزانه تنها نصف قاشق چایخوری بذركتان بخورند و بعد از 6 هفته پوست آنها تازهتر و باطراوتتر شد (انگار كه آبرسانی شدهباشد) و بهطور قابل ملاحظهای نیز التهابات و قرمزیهای پوستی آنها نیز كاهش یافت. دكتر موراد میگوید: «اسیدهای چرب امگا 3 واكنش بدن را نسبت به عوامل التهابزا فرو مینشاند، همچنین آب را جذب سلولهای پوستی میكند تا چروكها را كاهش دهد و پوست را با طراوتتر ميكند. میتوانید برای بهرهمند شدن از خواص بذر كتان و امگا3 موجود در آن، روی سبزیها و سالاد خود از این دانهها بپاشید. این دانه را میتوانید از عطاریها هم تهیه كنید.

مصرف اسفناج انعطافپذیری پوست را افزایش میدهید
شما میتوانید با استفاده از اسفناج در بدنتان یك سنگر محكم در برابر سرطان بسازيد. در پژوهشی كه در نشریه بینالمللی سرطان چاپ شد آمدهاست، افرادی كه در طول روز مقدار زیادی سبزیهاي پربرگ مصرف میكنند 50درصد كمتر از كسانی كه مقدار كمی مصرف میكنند، دچار تومورهای پوستی میشوند. در واقع در آن نوع سبزیها نوعی ماده به نام «فولیت» وجود دارد كه به سلولها كمك ميكند كه خود را به راحتی بازسازی كنند و در نتیجه رشد سلولهای سرطانی كاهش یابد. علاوه بر اینها، آب موجود در این سبزی در غشاي سلولی نفوذ میكند و در نتیجه پوست انعطافپذیرتر میشود و چروكهای كمتری روی آن بهوجود میآیند.

آشنا يي با یك منبع جدید ویتامین C
سیبزمینی شیرین مغز زرد، سفید یا نارنجی رنگ ارزش تغذیهای بالایی دارد. این نوع سیبزمینی علاوه بر خواص سیبزمینی طبیعی میزان زیادی ویتامین C هم دارد، بنابراین میتواند چروكها را صاف كند.ویتامین C یك ماده ضروری برای تولید كلاژن است و هرقدر میزان كلاژن پوست بیشتر باشد، چین كمتری روی پوست پدید میآید.ویتامین Cدر هویج و آب پرتقال نیز موجود میباشد.

شکلات تلخ دارویی برای درمان ناصافیهای پوست
شكلات تلخ همانند داروست و در نتیجه بدن شما به آن نیاز دارد. «فلاونول» نام آنتیاكسیدانی است كه در شكلات تلخ وجود دارد، این ماده میتواند ناصافیهای روی پوست را كاهش دهد و از پوست در مقابل آسیبهای آفتاب محافظت كند.در پژوهشي كه در مجله معتبر تغذیه ايالت متحده چاپ شد؛ خانمهایی كه شكلاتهای غنی شده از 326میلیگرم فلاونول (تقریبا معادل یك تخته شكلات تلخ)را مصرف كرده بودند نسبت به كسانی كه شكلات معمولی خوردهبودند، بافت پوستی بهتری داشتند و مقاومت پوستی آنها نیز در برابر اشعه فرابنفش افزایش پیدا كرده بود. كافی است هر روز 30 تا 50 گرم شكلات تلخ در برنامه غذاییتان قرار دهید.

مصرف گلرنگ خشكی پوست را کاهش میدهد.
باید بدانید این گلهاي خوش رنگ، روغنی دارند كه اثرات زیباكننده فراوانی دارد. روغن گلرنگ مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا6 دارد كه میتواند یك داروی شفادهنده برای كسانی باشد كه از خشكی مزمن و دردناك پوست رنج میبرند و این روغن میتواند درمانی برای خارش و پوسته پوستهشدن ناشی از خشكی باشد. در واقع امگا 6 دیواره سلولی را نرم و قابل ارتجاع نگه میدارد و اجازه میدهد آب به راحتی در پوست نفوذ كند. دانشمندان كشف كردهاند، این روغن میتواند مشكلاتی چون اگزما را نیز درمان كند. بنابراین اگر پوست خشكی دارید، اضافه كردن این ماده به رژیم غذایی روزانهتان میتواند بسیار كمك كننده باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :