دکتر فقیهیعضویت
تفاوت بوتاکس و پرکننده ها(فیلرها)
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ
میکرو نیدلینگ متدی جدید در درمان ضایعات پوستی وزیبایی است که نتایج درخشانی رادردرمان بدست آورده است.این روش بطور حیرت انگیزی باعث بالارفتن غلظت کلاژن ودرعین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن والاستین درپوست آسیب دیده میشود.میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست با استفاده ازمیکرونیدل منافذ وکانال های بسیارریزی درپوست ایجادشده وپوست را وادار به ساختن کلاژن والاستین کرده و اسکار آکنه و سوختگی و استریا نیز کاهش می یابد.استفاده همزمان ازداروهای مزوتراپی و هیالارونیک اسید جهت جوانسازی پوست و روشن کنندگی پوست نیز نتایج را کامل تر میکند.

اسید هیالورونیک
اسید هیالورونیک یک ماده طبیعى است که در همه موجودات زنده وجود دارد. غلظتهاى زیاد این ماده در بافت همبند و در مایع اطرا ف چشم وجود دارد. این ماده همچنین در غضروف، مایع مفصلی و در بافت همبند پوست یافت میشود. در بافت پوستى، اسیدهیالورونیک یک ماده ژله ای است که فضاى بین کلاژن و فیبرهاى الاستین را پر میکند.هیالورونیک اسید مهمترین گلیکوز آمینو گلیکان ( یک نوع قند طبیعی ) در پوسـت است کـــه باعث انعطاف پذیری و پری پوست می شود . هیالورونیک اسید توانایی بالقوه اتصـال به آب را دارد و وقتی به پوست وارد می شود باعث حجیم ، نرم و هیدراته شدن پوست می شــود.علاوه بر این مزایا، هیالورونیک اسید در رشد سلولی ، عملکرد گیرنده های غشایی و چسبندگی نیز نقش دارد.همچنین باعث پایداری ساختمانهای بین سلولی شده و یک شبکه ویسکوالاستیک برای اتصال فیبرهای کلاژن والاستین به یکدیگر ایجاد می کند .آنچه که در پیری ناشی از نــور آفتاب رخ می دهد، از بین رفتن این اتصالات است که منجر به ایجاد توده های نامنظم کــلاژن والاستین می شود.به زبان ساده تر با افزایش سن ، پوست شما بیشتر هیالورونیک اسید خود و درنتیجه حجم خود را از دست می دهد و در نتیجه پوســت شل شــده و چیـــن و چــرو ک ایجــاد می شود .

اسید هیالورونیک در پوست سه نقش دارد :
- ایجاد مکانیزم حمل مواد مغذى ضرورى از جریان خون به سلولهاى پوستى
- آبرسانی به پوست با مکانیزم ترکیب شدن با ملکولهای آب
- به عنوان یک بالشتک در برابر آسیبهای مکانیکى و شیمیایى
با گذر زمان ، بدلیل پروسه طبیعى پیرشدن یا بدلیل تماس با عوامل محیطى از قبیل آلودگی هوا و تابش آفتاب ، بخشی از ذخیره طبیعى اسیدهیالورونیک بدن تجزیه و تخریب میشود.اسید هیالورونیک در پزشکی ترمیمی و جراحی زیبایی استفادههای بسیار دارد. با جاسازی اسید هیالورونیک در زیر چروکهای پوست (مانند صورت) یا هر بخش لازم از بدن از جمله در بافت سینه یا باسن، حجم مورد نظر با تمرکز آب در منطقه تولید میشود.اسید هیالورونیک در زیر پوست تا ۸ ماه و در بافتهای دیگر چون سینه یا باسن تا سه سال پایدار میماند.استفاده از اسیدهیالورونیک به همراه میکرونیدلینگ میتواند به عنوان یک پرکننده پوستى در بهبود قوام پوست و درمان فرورفتگی های پوستی ناشی از زخم ، اسکار یا خطوط عمیق به کار رود.

خطوط صورت که با اسید هیالورونیک قابل تصحیح هستند عبارتند از :
- خط اخم بین ابروها (glabellar lines)
- خطوط سیگارى ها که خطوط عمودى دوردهان هستند (perioral lines)
- خطوط گوشه دهان (Marionette lines)
- خطوط پیشانی
- زخمهاى پوستى
- چروکهای کنار چشم (periorbital lines)
- درمان گودی زیرچشم
- درمان خط خنده (که از کنار بینی به گوشه دهان متصل میشود)(nasolabial furrows)
- فرورفتگی چانه و گونه ها
- اسکار آکنه
- بعضی از زخمهای صور
درمان با اسیدهیالورونیک تقریباً برای همه افراد مناسب است. بدلیل اینکه اسیدهیالورونیک از نظر شیمیایى بین همه گونه های جانوری یکسان است، آلرژى به آن بسیارنادراست.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :