مرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفعضویتدکتر فقیهی
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال

نکاتی که بیماران تزریق چربی باید بدانند

تزریق چربی روش موثر جهت حجم دادن به محل هایی در بدن که دچار لاغری موضعی شده اند است .با این روش با توجه به تامین بافت مورد نیاز از خود بدن قادر به تامین حجم زیادی از بافت چربی هستیم که ایجاد حساسیت هم نخواهد کرد ودارای حداقل عارضه خواهد بود.محل برداشت چربی معمولا از ناحیه کنار ران،پهلوها و شکم است و محل تزریق نیز در صورت ،دستها ، بدن برای رفع لاغری موضعی می باشد.

در این مبحث نکاتی را متذکر می شویم برای بیمارانی که تزریق چربی می کنند باید در نظر داشته باشند :
1- پس از تزریق چربی کبودی و تورم بویژه در چند روز اول داریم که با رعایت نکاتی به حداقل خواهد رسید.بیماران لازم است 2 روز اول پس از تزریق کمپرس سرد وپس از ان کمپرس ولرم موضعی استفاده کنند.محل برداشت چربی باید با بانه کشی یا گن مناسب به مدت یکی دو هفته پوشانده شود.لازم است بیماران در یکی دو هفته اول از غذای کم نمک استفاده کنند.از خوابیدن روی صورت پرهیز نمایید و تا زمان رفع تورم ترجیحا حالت نیمه نشسته با زاویه حدود 45 درجه بخوابید.وجود تورم و درد و کبودی در محل برداشت و تزریق امری طبیعی است .میتوانید از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین در صورت لزوم استفاده کنید .تا دو روز از استحمام خود داری کنید. حتما در صورت از کرم ترمیم کننده و ضد افتاب استفاده کنید.

2- مصرف فراورده های حاوی ویتامین Cمانند اناناس در بهبود سریعتر کبودی ،تورم تاثیر قابل ملاحظه ای دارد.3- تا دو هفته پس از تزریق از ورزش سنگین و تا یک هفته از ورزش سبک خود داری کنید.طی 2 -3 هفته اول پس از تزریق چربی از رفتن به سونا و جکوزی خودداری نمایید.

4- پس از تزریق چربی تورم ایجاد شده به صورت یکنواخت خوب نمیشود . این امر نباید موجب نگرانی شود.هرچند گاهی قبل از تزریق چربی هم مقداری عدم قرینگی در صورت وجود داشته که در عکسهای قبل از عمل مشخص می باشد.در صورتی که پس از جلسه اول تزریق چربی عدم قرینگی ماندگار شود این امر در جلسات ترمیم قابل رفع خواهد بود.

با تشکر از دکترهما فاتحی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :