دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

نانو بیو تکنولوژی

فن آوری نانو:

کاربردهای بیوتکنولوژی در قدیم شامل اصلاحگیاهان و دام ها ، تهیه نان، ماست و پنیر (تخمیر شده ها) بوده است و پس از آن تولید سرم ها ی درمانی، انتی بیوتیک ها؛ انسولین انسانی و هم‎اکنون با پیدایش فناورینوترکیب، دستکاری ژنها و انتقال ژن از یک موجود زنده به دیگری یا به عبارت دیگر مهندسی ژنتیک،جهت درمان بیماری ها به گونه فزایندهای رشد یافته است.

در حال حاضر با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به تأمین مواد غذایی ، زیستفناوری کشاورزی وعلم تغذیه مورد توجه است.

سلامت و بهداشت جمعیت بیش از شش میلیاردی کره زمین از طریق تولید داروها و واکسن‎و تشخیص سریع‎تر بیماریهای گوناگون از جمله بیماریهای ژنتیکی از وظایف بیوتکنولوژی است.

همچنین رویکرد جدید به محیط زیست در قرن حاضر با استفاده از میکروارگانیسمهای پالایشگر و استفاده از نگهداری ذخایر ژنتیکی کشور از جمله کاربردهای زیستفناوری در زمینه محیط زیست است.

چشم انداز آینده این رشته کمک به افزایش طول عمر و درمان سریعتر بیماریها و ساخت داروهای کم خطرتر یا واکسن های بهتر است. ضمنا بشر می خواهد علم حفاظت از محیط زیست را بالا ببرد و سرمایه های خدادادی را حفظ کند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

جامعه مجازی طب فیزیکی و توانبخشی ایرانیان [ 1391-06-08 ]
با سلام وعرض ادب جامعه مجازی طب فیزیکی و توانبخشی ایرانیان با آدرس www.isprm.ir راه اندازي شد. وب سایت شما درقسمت دوستان ما درصفحه اول سایت لینک شده است. درصورت تمایل سایت ما را با نام "جامعه مجازی طب فیزیکی وتوانبخشی ایرانیان" وتوضیح لینک کنید.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر