دکتر فقیهیعضویت
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
کاشت موی طبیعی برای بانوان
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

اگزما ناشی از حساسیت به نیکل و مواد پلاستیکی

نیکل دربسیاری از مواد فلزی یافت می شود. دربسیاری ازموادی که دارای روکش کروم اند نیکل به مقدار کافی برای ایجاد واکنش وجود دارد. در ظروف استیل نیز نیکل وجود دارد اما پیوندهای بسیار محکم آن با سایر فلزات احتمال بروز واکنش اگزما تماسی به استیل را در افراد حساس به نیکل بسیار کم می کند

⛔️ گوشواره های که حاوی مواد نیکل دار هستند هم می توانند باعث ایجاد حساسیت پوستی گوش شوند که یکی از مشکلات رایج در افرادی است که به نیکل حسایت دارند این است که حتی با سوزنی که برای سوراخ کردن گوش استفاده می شود ویا با خود گوشواره ها شروع شود.

⛔️ دراین افراد باید از سوزن هایی استفاده شود که حاوی نیکل نباشند وبعد از آن نیزدسته کم بمدت ۳ هفته بایستی از گوشواره های بدون نیکل استفاده شود. گیره ‏های ساخته شده از نیکل برای لباسها ازقبیل سگک ها، زیپ ها، دگمه های وکلیپس ها نیز می توانند ایجاد حساسیت کنند. کسانی که به نیکل حساسیت دارند باید از گیره های پلاستیکی استفاده کنند. تعریق موجب تشدید حساسیت به نیکل و تشدید اگزمای پوستی تماسی درافراد حساس به آن می شود درفصل تابستان ۲۰-۱۵ دقیقه پس از تماس با مواد حاوی نیکل ، احساس خارش وسوزش در پوست ایجاد می شود. پس از یکی دوروز، ضایعات پوستی هم ممکن است پدیدار شوند اما اگر تعریق نباشد شاید بتوان چندین ساعت از این وسایل استفاده کرد بدون اینکه مشکلی پدید آید.

🔆🔅اگزما تماسی ناشی از حساسیت به لاستیک

📛 مواد لاستیکی اغلب ایجاد اگزما تماسی نمی کنند، مواد شیمیایی موجود در لاستیک عامل ایجاد این واکنش ها هستند.

⛔️ کسانی که به لاستیک حساسیت دارند باید از مواد جایگزین استفاده کنند. لاستیک همچنین می تواند باعث واکنش‏ های حساسیتی فوری از قبیل سوزش ، خارش و کهیر درمحل تماس بالاستیک شود.

⛔️ بعضی مردم پس از تماس با لاستیک دچار خارش و آبریزش از چشم‏ها و بندرت تنگی نفس می‏شوند. این حالات بخصوص درافرادی که دستکش‏ های تنگ و چسبان لاستیکی ( نظیر دستکش‏ های پزشکی) می پوشند ایجاد می شود پوست دست درمحل تماس با دستکش ‏های لاستیکی ممکن است دچار حساسیت شود در این گونه مواقع بایستی از دستکش ‏های ساخته شده از وینیل یا سایر مواد مصنوعی استفاده کرد.

⛔️ وجود الیاف نایلونی درلباسهای زیر نیز موجب ایجاد حساسیت های پوستی تماسی درمحل تماس لباس می شود در اینگونه موارد نیز بایستی از البسه فاقد مواد نایلونی استفاده شود.

⛔️ بیشتر موارد اگزما تماسی ناشی از کفشها بدلیل مواد تشکیل دهنده لاستیکی که درساختار کفش بکار رفته پدید می آید. چسب های به کاررفته درکفش هم می توانند ایجاد مشکل کنند. حتی درکفش‏های چرمی هم ممکن است از چسب استفاده شده باشد دراین موارد بایستی حتماً از کفش غیر لاستیکی استفاده شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :