پاک کردن تاتو یا خالکوبی
کاشت موی طبیعی برای بانوان
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو

پاک کردن تاتو یا خالکوبی

پاک کردن تاتو
به مرور زمان عده كثيري درخواست برداشت خالكوبي را دارند. روشهاي زيادي براي برداشتي تاتو مورد بررسي قرار گرفته اند . روشهاي قديمي با تخريب و يا برداشتن لايه هاي خارجي پوست باعث حذف خالكوبي مي شدند از جمله اين روشها ميتوان به جراحي ،درم اپريشن و روشهاي حرارتي و شيميايي اشاره كرد .

امروزه استفاده از ليزر برداشت خالكوبي را متحول كرده است . ليزر پالسي در زمان نانو ثانيه رنگدانه هاي تاتو را هدف قرار ميدهد و آنها را به ذرات ريزي تبديل مي نمايد پس اين ذرات از طريق انتقال پوستي رنگدانه و يا از طريق سلولهاي دفاعي بدن حذف مي شوند.

تاتوهاي حرفه اي رنگدانه هاي متراكم تر ، عميق تري را نسبت به آماتورها در پوست وارد مي كند. بنابراين برداشت تاتوهاي حرفه اي مشكل تر خواهد بود . به خصوص آنهايي كه از تاتوهاي چند رنگ يا حاوي رنگدانه هاي فلزي استفاده مي كنند.

در اين گونه موارد بيمار بايد قبل درمان از احتمال عدم بهبودي كامل اطلاع داشته باشد. تاتوهاي قديمي بيشتر به درمان جواب مي دهند تا تاتوهاي جديد، همچنين تاتوهاي سياه و آبي تيره ، نسبت به تاتوهاي زرد به ليزر بهتر جواب ميدهند.

تاتوهاي حرفه اي براي برداشت كامل به 6 12 جلسه درمان با ليزر نياز دارند و خالكوبي هاي آماتور و با 4 6 جلسه درمان بهبود مي يابند. تاتو در بخشي پائين اندامها مثل دست و پا يا ديرتر به درمان جواب مي دهند.

نحوه انجام لیزر:
ابتدا بعد از ارزيابي اوليه بيمار و عدم وجود موارد منع ليزر مثل مصرف راكوتان در 6 ماه گذشته و يا سابقه كلوئيد و يا گوشت اضافه در ناحيه تاتو تست لیزر انجام میشود،سپس محل با بي حسي موضعي يا با تزريق بي حسي ، بي درد ميگردد.

اگر تاتو چند رنگ است اول رنگ قرمز را ليزر مي كنيم و سپس كل ضايعه ليزر شده و پس از پايان ليزر يك آنتي بيوتيك موضعي به محل زده مي شود. نوبت بعدي درمان با فاصله 8 6 هفته انجام مي شود و در طي اين مدت بيمار بايد از آفتاب پرهيز نموده و ضد آفتاب را بصورت مستمر استفاده نمایید.

عوارض و احتياطات :
بعد از ليزر در پوست هاي تيره احتمال كم رنگ شدن يا پر رنگ شدن پوست محل تاتو وجود دارد . گاهي در بعضي از ليزرها مثل روبي و الكساندرايت تاول ديده مي شود . اگر بيمار در گذشته به جوهر تاتو واكنش آلرژي داده است ممكن است در هنگام ليزر كه اين رنگدانه دوباره آزاد ميشود، دچار همان واكنش آلرژيك شود گاهي ممكن است تاتو به علت اكسيداسيون آهن يا تيتانيوم اكسيد تيره تر شود براي همين انجام تست در يك محل كوچك قبل از شروع درمان اصلي لازم است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :