بهترین زمان دوش گرفتن
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
کاشت موی طبیعی برای بانوان
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو

بهترین زمان دوش گرفتن

برای دوش گرفتن چه زمانی از روز بهترین موقع است؟ دوش گرفتن در صبح بهتر است یا شب؟
اکثر افراد صبح را انتخاب می کنند. با دوش گرفتن ذهنتان را قوی میکنید و موجب بهبود حافظه خود خواهید شد؛ از التهاب پوست در امان خواهید ماند و به آرامش خواهید رسید.

تعیین زمان مناسب برای دوش گرفتن، یکی از مسائل بحث برانگیزی است که همواره مورد توجه مردم و محققان قرار داشته است. بعضی از محققان، صبح را بهترین زمان برای دوش گرفتن میدانند و بعضی از آنان هم شب را. البته ممکن است بگویید که هر فردی اولویتهای خودش را بهتر تشخیص میدهد، متخصصان خواب مصرانه شب را به عنوان بهترین زمان برای دوش گرفتن معرفی میکند. دوش گرفتن در ساعات پایانی شب، بخش جدایی ناپذیری از روند آماده شدن برای خواب است. در این ساعات باید تلفن همراه را خاموش کنید و اجازه بدهید که آب گرم و تازه به تمام بدنتان آرامش بدهد.

آیا دوش صبحگاهی هم فوایدی دارد؟
اگر انتخاب شما دوش صبحگاهی است و به این کار عادت کرده اید، اصلا نباید دلسرد نشوید، چون دوش صبحگاهی هم فواید خاص خودش را دارد. دوش صبحگاهی میتواند نقش موثری در افزایش تمرکز و تجدید قوا داشته باشد و ادامه فعالیتهای روزانه (خصوصا فعالیتهای کاری) را راحت تر میکند. «دوش صبحگاهی میتواند التهاب پوست را کاهش بدهد، چون سطح هورمون کورتیزول را پایین می آورد که دقیقا با استرس مرتبط است». صبح، بهترین زمان برای اصلاح موهای صورت یا بدن به حساب می آید، چون سطح هوشیاری افراد در ساعات صبح بیشتر است و همین ویژگی احتمال بریدن صورت یا بدن را کاهش میدهد.
علاوه بر این، بدن ما در ساعات صبح دارای پلاکتهای بیشتری در خون است و در صورت ایجاد بریدگی، سریعتر بهبود پیدا میکند. با اینحال، بعضی از متخصصان فکر میکنند که دوش شبانه هم دارای فواید مختلفی برای پوست است. به گفته آنان، دوش شبانه کمک میکند تا همه مواد آرایشی، گردوغبارها و آلودگی ها کاملا از روی پوست پاک شوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :