دکتر فقیهیمرکز للتجمیل و زراعه الشعر صدفعضویت
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
مزوتراپی چگونه انجام میشود؟
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

زیبا سازی چانه بدون جراحی

روشهاي غيرجراحی چانه براي بزرگ کردن چانه و زيباسازي چانه معمولاً دو هدف متفاوت را دنبال ميکنند: يکي برجسته کردن خط فک کوچک و ضعيف از طريق تزريق ژل و ديگري ايجاد خط فک زنانه و ظريف از طريق کاهش پهناي صورت با استفاده از تزريق بوتاکس.
هنگامي که ازعمل زیبایی چانه با استفاده از تزريق ژل صحبت ميشود، منظور آن است که شکل خط فک يک بيمار به حالت برجسته تر، شکيل تر و قوي تر تبديل شود تا چهره و وضعيت ظاهري آن فرد بهبود پيدا کند.

چه کساني ميتوانند کانديداي عمل زيباسازي چانه باشند؟
عمل هاي زيبا سازي چانه باتزریق ژل به صورت براي افراد زير توصيه ميشود:

- بزرگسالاني که از شکل طبيعي چانه خود رضايت ندارند و دوست دارند آن را اصلاح کنند.
- بزرگسالاني که برجستگي و زيبايي چانه آنها به دليل روند طبيعي افزايش سن يا به خاطر تغيير وزن بدن، از دست رفته است.
- بزرگسالاني که دوست دارند شکل چانه آنها خوش ريخت و لطيف تر باشد و روش غیر جراحی (تزریق ژل به چانه) استفاده کنند.
- بزرگسالاني که ميخواهند ناهنجاريها و يا آسيبهاي وارد بر چانه خود را اصلاح کنند.

به طور کلي همه آقايان و خانم هاي بزرگسال که از نظر وضعيت سلامتي عمومي در شرايط خوبي باشند، کانديداي خوبي براي انجام عمل زيباسازي چانه با استفاده ازمزایای ژل هستند. تزريق فیلر پوست يک روش بسيار مناسب براي دستيابي به شکل مطلوب چانه، بدون نياز به انجام جراحي و درمان هاي تهاجمي به شمار مي رود.

فوايد تزريق ژل براي زيباسازي چانه
تزریق ژل يک روش غير جراحي و ايمن است که براي اصلاح کاهش حجم صورت به دليل پيري، انجام ميگيرد.تزریق ژل چانه را ميتوان براي بازيابي توازن صورت، ايجاد تقارن و بهبود شکل اجزاي مختلف صورت از قبيل چانه و گونه ها استفاده کرد.
روش نويني که در حال حاضر براي تزريق ژل لب و چانه استفاده ميشود، روشي بسيار راحت است که در آن ژل به آرامي در ناحيه هدف در اطراف خط فک شما تزريق ميشود و دوره بهبودي بعد از عمل در اين روش بسيار کوتاه است. نتايج تزريق ژل درچانه، بلافاصله بعد از انجام عمل پديدار ميشود (البته فرونشستن کامل ورم هاي ناشي از اين عمل ممکن است سه تا چهار هفته زمان ببرد) و معمولاً در حدود ۹ تا ۱۲ ماه ماندگار خواهد بود.

روشهاي جراحي که براي زيباسازي چانه استفاده ميشود شامل ايمپلنت چانه و پيوند استخوان، بافت يا چربي ميباشد. اما ايمپلنت چانه به دليل خطر زيادي که از نظر بروز عفونت يا جا به جا شدن پروتز چانه دارد، ميتواند مشکل ساز باشد.

انواع ژل
اغلب ژل هاي تزريقي از مادهاي به نام اسيد هيالورونيک ساخته شده اند که به طور طبيعي هم در بدن وجود دارد. هر چقدر سن ما افزايش مييابد، مقدار اسيد هيالورونيک که در بدن ما توليد ميشود نيز رو به کاهش ميگذارد و در نتيجه باعث خشک و بي آب شدن بيشتر پوست ميشود.تزریق فیلربه داخل پوست، روشي مناسب براي بازيابي شکل طبيعي پوست در نقاطي که اسيد هيالورونيک آن تخليه شده است يا براي اصلاح مناطقي که حجم طبيعي آنها از دست رفته است، ميباشد.

قبل از عمل تزريق ژل چه اقداماتي بايد انجام دهم؟
در جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک يک معاينه کامل از صورت شما به عمل ميآورد که تمرکز اصلي آن بر ساختار و شکل صورت است. در اين جلسه در مورد هدف و انتظارات شما از انجام اين عمل نيز به طور کامل بحث ميشود. ممکن است پزشک به شما توصيه کند که مصرف داروهاي آسپرين، دوزهاي بالاي ويتامين E و داروهاي رقيق کننده خون را از يک تا دو هفته قبل ازتزریق ژل به چانه، متوقف کنيد تا خطر ايجاد خون مردگي در محل تزريق به حداقل برسد. پزشک تمامي اقداماتي که قبل از عمل، در زمان انجام عمل و بعد از آن بايد انجام دهيد را به شما اطلاع ميدهد و به همه پرسشهايي که در اين مورد داريد، پاسخ خواهد داد.

عمل تزريق ژل چگونه انجام ميشود؟
ابتدا يکي از دو روش بيحسي شامل استفاده از کرم بيحسي يا استفاده از بيحسي موضعي (بسته به ناحيه محل درمان) براي شما انتخاب و اعمال ميشود و سپس ماده مورد نظر (که به شکل ژل است) در مقادير خيلي کم و با استفاده از يک سوزن بسيار ريز، در داخل لايه مياني پوست تزريق ميشود. نتايج تزريق بلافاصله پديدار ميشود. در زمان انجام اين عمل، خود بيمار هم با نگاه کردن در يک آينه و مشاهده نتايج و حجم به دست آمده، نظر خود را بيان ميکند.
زمان لازم براي عمل تزريق بسته به حجم تزريق، متفاوت است. معمولاً تزريق براي هر قسمت، حدود ۱۰ تا ۳۰ دقيقه زمان ميبرد.

انتظارات از عمل تزريق ژل
يک نکته بسيار مهم براي گذراندن هر دوره درماني آن است که انتظارات دقيق شما از انجام آن روش درماني مشخص باشد. زيرا با داشتن انتظارات منطقي و واقع بينانه، نه تنها اضطراب و نگراني شما کاهش پيدا ميکند، بلکه خطر بروز عوارض جانبي ناشي از عمل هم تا حد زيادي کمتر ميشود.
انجام تزریق ژل معمولاً کمتر از يک ساعت زمان ميبرد و در همان جلسه مشاوره هم ميتوان عمل را انجام داد. ژلها به داخل پوست ناحيه چانه تزريق ميشود تا حجم چانه را از داخل پر کند و شکل آن را برجسته تر و زيباتر کند.
انواع مختلفي از ژلهاي تزريقي وجود دارد که پزشک شما ميتواند محصول مناسب براي شما را از بين آنها انتخاب کند. ويژگيهاي هر محصول از نظر چگونگي پر کردن حجم زير چانه و مدت زماني که در محل تزريق باقي ميماند، تفاوت دارد. پزشک شما بهترين نوع ژل که بيشترين سازگاري را با شرايط شما داشته باشد، به شما ميکند.
آثار حاصل از ژلها معمولاً بعد از مدتي از بين ميرود، بنابراين بسياري از مراجعين مايلند که عمل تزريق را به صورت دورهاي و در فواصل زماني معين انجام دهند تا حالت جديد و اصلاح شده چانه آنها به همين شکل حفظ شود.
در زمان انجام اين عمل ابتدا يک کرم بيحسي موضعي بر روي ناحيه مورد نظر ماليده ميشود و سپس مقادير بسيار کمي از ژل در نقاط از پيش تعيين شده در امتداد چانه تزريق ميگردد تا ظاهر آن را برجسته تر و طبيعي تر سازد.

افرادي که عمل زيباسازي چانه با استفاده از تزريق ژل را انجام ميدهند، ميتوانند بلافاصله بعد از انجام عمل به خانه يا محل کار خود باز گردند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :