دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

پرسش های متداول پیرامون میکرونیدلینگ


درمان القاء کلاژن (CIT) یا میکرونیدلینگ نوعی درمان جوانسازی پوست با تهاجم حداقل است که چین و چروک و خطوط ریز و همچنین اسکار (جای زخم و جوش) روی صورت و بدن را از بین میبرد. میکرونیدلینگ درمان جدیدی نیست، اما محبوبیت آن به تازگی افزایش یافته است.میکرونیدلینگ درمانی مبتنی بر توانایی طبیعی پوست برای التیام بخشی خود در صورت تحمیل آسیب فیزیکی است و در واقع این روش فرایند التیام بخشی و کلاژنسازی را تحریک میکند. در اصل الاستین و کلاژن آسیب دیده با الاستین و کلاژن جدید جایگزین میشود.این درمان به دلیل نتایج چشمگیر طرفداران بسیاری دارد، به علاوه میکرونیدلینگ درمانی ایمن است که بدون استفاده از مواد شیمیایی کلاژنسازی را تحریک میکند. میکرونیدلینگ برای کلیه پوستها در هر رنگ و نوعی مناسب است.

آیا میکرونیدلینگ همراه با درد است ؟
درد ناشی از میکرونیدلینگ به شدت درمان بستگی دارد. اگر پوست حساس داشته باشید، کرم بیحس کننده برای به حداقل رساندن درد به کار برده میشود.

تعداد جلسات لازم میکرونیدلینگ و زمان بندی آنها
تعداد جلسات میکرونیدلینگ به وضعیت پوست و بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد. دوره درمان شش جلسه ای برای جوانسازی پوست توصیه میشود. هر جلسه درمان معمولاً دو ساعت است و بین هر دو جلسه وقفه ای یک هفته ای در نظر گرفته میشود. ناحیه درمان از حداقل دو تا سه هفته قبل از نخستین جلسه درمان با ویتامین آ و ث آماده سازی میشود.

استفاده از چه محصولاتی پس از میکرونیدلینگ مناسب نیست ؟
استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، مواد آرایشی یا هر فراوردهای که غیرکامدوژنیک نباشد، تا چند روز پس از درمان ممنوع است. این توصیه را جدی بگیرید تا پوست به طول کامل التیام یابد. همچنین پوست را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

آیا میکرونیدلینگ ایمن است ؟
میکرونیدلینگ برای انواع پوست بدون خطر است، چون به اپیدرم آسیب نمیزند. احتمال تغییر در تون پوستی یا هیپرپیگمانتاسیون اندک است. میکرونیدلینگ برای ناحیه های بسیار حساسی، مانند چشم، گردن و پشت دست، کاربرد دارد که جوانسازی آنها با استفاده از دیگر روشها ممکن نیست. میکرونیدلینگ به هیچ وجه برای افرادی که ظرف 90 روز گذشته آکوتان مصرف کردهاند، زخمهایشان به خوبی التیام نمییابد، زخم باز دارند، در سال گذشته پرتودرمانی بر روی پوست انجام دادهاند، دچار هر گونه بیماری پوستی نابه هنجار هستند، باردارند و سابقه جای زخم کلوئیدی یا هیپرتروفیک دارند، مناسب نیست.

آیا تزریق بوتاکس یا ژل با میکرونیدلینگ سازگاری دارد ؟
سعی کنید میکرونیدلینگ را دقیقاً قبل از تزریق بوتاکس یا ژل انجام دهید تا نتایج اولیه را پس از التیام یافتن زخمها مشاهده کنید. اگر به تازگی تزریق کرده اید، باید حداقل 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس و یک هفته پس از تزریق ژل صبر کنید و سپس برای میکرونیدلینگ اقدام کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهتا [ 1396-03-21 ]
با سلام من شانزده سال دارم و. خیلی کم جای جوش ولی جوش همش میزنم و. به نظر شما میکرونیدلینگ بهترین روش برای درمانشون هست؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر