دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

نکاتی درباره چین و چروک صورت

پوست یکی از مهم ترین عضوهای بدن می باشد که انسان را از صدمات و آسیب های بزرگ محافظت می کند.

ژنتیک
بسیاری از افراد به صورت ارثی و ذاتی نسبت به افراد دیگر زودتر دچار پیری می شوند.کسانی که پوستهای خشکی دارند پوست حالت شکننده بودن به خود می گیرد و زودتر نسبت به کسانی که پوست چرب تری دارند چروک می شود. بهترین راه حل برای جلوگیری و پیشگیری از چروک زودرس برای افرادی که دارای پوست خشک و شکننده ای دارند چرب نگه داشتن پوست می باشد پس تا می توانید پوست خود را مدام چرب و مرطوب نگه دارید.

اشعه فرابنش
یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد چین و چروک صورت می باشد که اشعه فرابنفش B موجب سوختگی پوست و همین طور باعث بروز بیماری سرطان می شود و اشعه فرابنفش A موجب چین و چروک پوست صورت می شود.

نور خورشید
یا نور آفتاب به طور مستقیم در ایجاد چین و چروک صورت بسیار تاثیر گذار هستند پس سعی کنید قبل از قرار گرفتن در نور خورشید و یا نور آفتاب حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

استعمال دخانیات
دود سیگار و استعمال دخانیات موجب پیدایش چین و چروک صورت می شود و باعث کم شدن اکسیژن در خون می شود و همین عامل آسیب های سلول های پوستی را به دنبال دارد.

نوع تغذیه
نوع تغذیه و یا سوء تغذیه در بوجود آمدن چین وچروک صورت نقش مهمی را ایفا می کند که فرد علاوه بر چین و چروک دچار ریزش مو کاهش وزن و مشکلات جدی دیگر خواهد شد. میوه ها و سبزیجات تازه بویژه خانواده توتها مثل توت فرنگی و شاتوت غنی از آنتی اکسیدان هستند.در گوجه فرنگی نیز ماده ای به نام لیکوپن وجود دارد که آنتی اکسیدان قوی محسوب میشود و در پیشگیری از پیری پوست و سایر ارگانهای بدن مفید است.امروز بیشتر داروهای ضدپیری (Anti-aging) حاوی لیکوپن گوجه فرنگی است.

عدم خواب کافی، استرس و اضطراب یکی دیگر از عامل ها برای ایجاد چین و چروک هستند
برای جلوگیری از چین و چروک صورت سعی کنید:
۱- از روغن های مختلف مانند روغن ماهی برای ماساژصورت خود استفاده کنید.
۲- بخور درمانی یکی از شیوه های طبیعی در درمان چین و چروک می باشد. شیوه ای برای آبرسانی و تقویت سلول های پوستی می باشد. کافی است هفته ای ۲ الی ۳ بار از بخور استفاده کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر