دکتر گیتا فقیهی

متخصص پوست و مو


منتخب سازمان نظام پزشکی

تماس با ما

آدرس مطب

تاثیر مصرف روی برای پوست

روی را می توان از منابع طبیعی و مکمل ها بدست آورد.این در واقع یک درمان ثابت شده برای از بین بردن عفونت های پوستی است. روی بطور ریشه ای آکنه را تحت تاثیر قرار می دهد از این رو مصرف آن برای درمان مشکلات پوستی توصیه می شود. این یک حقیقت شناخته شده است که هورمون های آندروژنی مثل تستوسترون مقدار سبوم پوست را که توسط غدد سباسه منشر می شود ، تنظیم می کنند. روی بطور عمده تولید هورمون را در تعادل نگه می دارد . عدم تعادل هورمونی ناشی از کمبود روی است که می تواند سبب تولید مازاد سبوم گردد.در نتیجه ، این ماده روغنی منافذ پوست را مسدود می کنند و باکتری هایی که در حال حاضر در سطح پوست وجود دارند در منافذ مسدود رشد می کنند. حضور بیش از حد باکتری ها باعث عفونت پوست می گردد و در نهایت آکنه ایجاد می شود.تلاش برای بازگرداندن تعادل هورمونی باعث از بین رفتن آکنه نیز می گردد.

درمان
غذاهای سرشار از روی

مصرف روزانه غذاهای سرشار از روی در واقع یک درمان طبیعی برای مبارزه با آکنه است. مواد غذایی که سرشار از روی می باشند عبارتند از :
ـ صدف
ـ غلات غنی شده
ـ دانه هندوانه خشک
ـ سبزیجاتی مانند سیب زمینی و لوبیا
ـ گوشت بره
ـ گوشت گاو بوداده

مکمل روی
علاوه بر مصرف غذاهای سرشار از روی شما ممکن است در رژیم غذایی خود نیاز به مصرف مکمل داشته باشید.این مکمل ها در واقع می توانند جای خالی روی را در رژیم های غذایی شما پر کنند. همچنین مکمل ها به شما این اطمینان را می دهند که چه میزان روی مصرف می کنید.

کرم موضعی
عیوب موجود بر روی پوست نظیر آکنه را می توان به کرم های موضعی درمان کرد. استفاده از این کرم های موضعی برای درمان آکنه توصیه می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیجدیدترین مطالبدستگاههای تخصصی کلینیک خدمات کلینیک صدفگالری عکسمقالات علمیمقالات تخصصیمقالات تزریق بوتاکس ،چربمقالات درباره بیماری هامقالات تغذیه مناسبمقالات مربوط به دورچشممقالات جوانسازیمقالات درباره پوست صورتمقالات درباره لیزرهاسوالات پزشکی شماپیامهای کاربرانتماس با مااستخدامکلینیک صدفآخرین مقالاتهمکاران پزشک کلینیکسایتهای دیگر